Ήττα με κάτω τα χέρια για τον ΓΑΣ Ιάλυσος

Την δεύτερη ήττα του, στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο γνώρισε ο ΓΑΣ Ιάλυσος με σκορ 3-0 από τον Άγιο Ιερόθεο, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής.
Οι «τοξοβόλοι» του Γιώργο Σάββενα, παρά την προσπάθεια τους, παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων της αναμέτρησης και γνώρισαν φυσιολογικά την ήττα από τον σύλλογο του Περιστερίου.
Οι ποδοσφαιριστές του Άγιου Ιερόθεου είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, δείχνοντας αποφασισμένοι να κατακτήσουν το πολύτιμο «τρίποντο».
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τέρμα του Σαγανά που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να έχουν το έλεγχο. Ο Άγιος Ιερόθεος διπλασίασε τα τέρματα του στο 74ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σούφλα, με το τελικό 3-0 να σημειώνεται στο 82ο λεπτό με ωραίο σουτ του Σούφλα.
1ο λεπτό, ο Μανώλης Χατζηφούντας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, όμως το σουτ του αποκρούστηκε με τα πόδια από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Ρουμπή.
10ο λεπτό, γκολ. Ωραία σέντρα του Θανόπουλου είχε αποδέκτη της μπάλας τον Σαγανά που με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Άγιο Ιερόθεο (1-0).
27ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ του Δελαπόρτα, κοντινή προβολή του Φυλακούρη, η μπάλα πέρασε άουτ.
34ο λεπτό, σέντρα – σουτ του Πανούση, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακα του ΓΑΣ Ιάλυσος Παπαδόπουλος.
44ο λεπτό, καλό σουτ του Γούλα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
60ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, καθώς ο κεφαλιά του Σαγανά από το ύψος του πέναλτι, μετά από σέντρα του Μπιρμπίλη , πέρασε άουτ.
74ο λεπτό, γκολ. Ο Παυλίδης μάρκαρε τον Γκουτζούλα μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή της αναμέτρησης Βεργέτη να δείχνει το σημείο του πέναλτι, προκαλώντας την διαμαρτυρίες των ποδοσφαιριστών του ΓΑΣ Ιάλυσος. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σούφλας, κάνοντας το 2-0 για τον Άγιο Ιερόθεο.
82ο λεπτό, γκολ. Ο Θανόπουλος με ωραία σουτ ανεβάζει τον δίκτυ του σκορ στο 3-0 για τους γηπεδούχους.
90ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για τον ΓΑΣ Ιάλυσος να μειώσει το σκορ, όπως το σουτ του Παναγιώτη Σπάρταλη πέρασε μόλις άουτ.
Άγιος Ιερόθεος (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Ρουμπής, Μπιρμπίλι, Μανδύλης, Κωστούλας (80ο Πολίτης), Δάρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σούφλας, Πανούσης (65ο Γκουτζούλας ), Θανόπουλος (83ο Νιζάμης), Σαγανάς.
ΓΑΣ Ιάλυσος (Γιώργος Σάβεννας): Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης (57ο Αρχοντούλης), Ρεκλείτης, Παυλίδης(77ο Μόσχος), Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης (57ο Γιαννόπουλος).
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής, το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και η βαθμολογία: