Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, τα οποία αφορούν την 6η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 4η αγωνιστική του ομίλου των Νήσων.
Το σημαντικότερο παιχνίδι του προγράμματος είναι για τον 2ο όμιλο, όπου η πρωτοπόρος Α.Ε. Κατταβιάς θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Καλυθιών. Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Δημήτρης Ατσικνούδας, με βοηθούς τους Μπερδεμπέ και Ράδο.
Ενδιαφέρον παιχνίδι θα γίνει και στην Κρεμαστή, όπου ο η Χάλκη θα υποδεχθεί τον Ποσειδώνα Καρπάθου, με διαιτητή την Μαριέττα Φιλιππάκου και βοηθούς τους Σταυρούλια και Λάζο.
Στον 1ο όμιλο, το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι το γειτονικό ντέρμπι του Εθνικού Αρχίπολης με τον Άγιο Λουκά, το οποίο θα διευθύνει ο Θωμάς Πατσιόπουλος, με βοηθούς τους Αχιολά και Τάση.
Αναλυτικά:
Β Κατηγορία
1ος όμιλος
6η αγωνιστική
Σάββατο

● Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Ορφέας- Ιππότες
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Ορφανός, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Κόττορος
Παρ. αγώνα: Παυλούς
Κυριακή
● Παστίδα 2:45μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Μάχλης, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Καραχανής
Παρ. αγώνα: Παλαιολόγος
● Αρχίπολη 2:45μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Άγιος Λουκάς
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Αχιολάς, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Δημητράς
● Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Κύπρος- Ομόνοια Γενναδίου
Διαιτητές: Χαρισμανίδης, Αναστασοπούλου, Βούλγαρη
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Κυριακάκης
Τρίτη 1/12
● Νίσυρος 12:00
Πολυβώτης- Αναγέννηση Έμπωνα
Παρ. αγώνα: Ορσάρης
2ος όμιλος
6η αγωνιστική
Σάββατο

● Κρεμαστή 12:00
Χάλκη- Ποσειδώνας Καρπάθου
Διαιτητές: Φιλιππάκου, Σταυρούλιας, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Παυλίδης
Κυριακή
● Απολακκιά 2:45μ.μ.
Ασπίδα Απολακκιάς- Δαμάγητος
Διαιτητές: Κασιώτης, Παπακωνσταντίνου, Λατσός
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κουγκράς
● Φάνες 2:45μ.μ.
Ακουσίλαος- Ασπίδα Σαλάκου
Διαιτητές: Φιλιππάκου, Βλάχος, Μπέκας
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
● Μαλώνα 2:45μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Διγενής
Διαιτητές: Κάζας, Στεφανάκης, Βασίλας
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Θωμάς
● Ε.Α.Κ. 4:00μ.μ.
Α.Ε. Κατταβιάς- Απόλλωνας Καλυθιών
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Μπερδεμπές, Ράδος
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Μπεληγράδης
● Άγιος Σουλάς 3:15μ.μ.
Ευκλής- Ροδιακός
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Βασιλείου, Καραγκιόζης
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Μπάρκας
Όμιλος Νήσων
4η αγωνιστική
Σάββατο

● Καρδάμαινα 1:30μ.μ.
Δόξα Καρδάμαινας- Α.Ε. Κω
Διαιτητές: Δημαράκης, Ατσαλάκης, Πατσιαούρας
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
Κυριακή
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 11:15π.μ.
ΠΑΟ Κω- Α.Ο. Βαθύ
Διαιτητές: Δημαράκης, Ατσαλάκης, Μαυρίδης
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Πυλί 3:30μ.μ.
Α.Ο. Δικαίου- Νικαγόρας
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Αλέκος, Στάμος
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
Δεν ορίστηκε
● Α.Ο. Λειψών- Ξάνθος Πάτμου

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ