Η νίκη στην Τήλο, το μπράβο στους Ιππότες

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, πέτυχε χθες σε βάρος των Ιπποτών με σκορ 5-1 ο Α.Σ. Τήλος στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου.
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να έχουν σε μεγάλη μέρα τον Μερκούρη Μόσχου που πέτυχε τα τρία πρώτα γκολ τους ( το πρώτο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι), πριν μειώσουν οι Ιππότες σε 3-1 με τον Αλιάι, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Α.Σ. Τήλος συνέχισαν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα με τους Νικολή και Χαλιό, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.
Πάντως, η φάση που σημάδεψε το παιχνίδι, σημειώθηκε στο 72ο λεπτό όταν το σκορ ήταν 4-1, με τους Ιππότες να κερδίζουν πέναλτι το οποίο κατά γενική ομολογία δεν ήταν.
Ο Παγκράτης που ανέλαβε την εκτέλεση, έπειτα από εντολή της διοίκησης και του τεχνικού επιτελείου των Ιπποτών, αστόχησε ηθελημένα, τηρώντας το φερ πλαι.
Α.Σ. Τήλος: Σακελλάρης Η., Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Κωστίδης ( 66ο Σαμπάνης), Χριστοφής, Νικολής, Οίκουτας, Σακελλάρης Κωσ. ( 85ο Κουμπανιός), Μόσχου, Οικονόμου ( 46ο Χαλιός).
Ιππότες: Σαγρής, Κωνσταντίνου, Μαρίνος, Φωτάρας, Γκίνος ( 70ο Τσάκε), Τζελάι ( 78ο Κουράνι), Ντούσκου ( 60ο Ζαγκώτζης), Αλιάι, Εμίρογλου, Παγκράτης, Ταφάνι.
Τέλος να αναφέρουμε την ακόλουθη ανακοίνωση που εξέδωσαν οι Ιππότες:
« Η ομάδα των Ιπποτών ευχαριστεί θερμά την ομάδα του Α.Σ. Τήλος για την φιλοξενία της και το διαιτητικό ¨τρίο¨ της αναμέτρησης»