Α.Ο. Πυλίου: Θετική… πρόβα τζενεράλε

Πραγματοποιώντας και πάλι ένα καλό δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Πυλίου επικράτησε με σκορ 4-1 της Δόξας Καρδάμαινας στο γήπεδο Πυλίου, στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι για τους πρωταθλητές Δωδεκανήσου, το οποίο αποτέλεσε την… πρόβα τζενεράλε ενόψει της έναρξης του 8ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας (ο Α.Ο. Πυλίου θα υποδεχθεί την ΑΠΕ Μικρασιατική Χίου).
Οι γηπεδούχοι… πέταξαν το πρώτο ημίχρονο με την Δόξα να κλείνει σωστά τους χώρους, να πατά περιοχή και να παίρνει προβάδισμα με πέναλτι του Χατζηαντωνίου. Στην συνέχεια οι «βυσσινί» ανέβασαν την απόδοσή τους, ισοφάρισαν με πέναλτι του Βακράκου και στο δεύτερο μέρος έβγαλαν αρκετές φάσεις προς την αντίπαλη εστία. Γεωργιάδης, Βακράκος και Κότζα ήταν αυτοί που έγραψαν το τελικό 4-1.
Τα γκολ
37ο λεπτό. Ο Φονσέκα κινήθηκε ωραία στην περιοχή με το Νικήτα να τον ανατρέπει, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χατζηαντωνίου κάνοντας το 1-0 για την Δόξα.
43ο λεπτό. Ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε… αυστηρό πέναλτι υπέρ του Α.Ο. Πυλίου, σε μαρκάρισμα του Καράλιαμη στον Κάρλο. Ο Βακράκος ανέλαβε την εκτέλεση ισοφαρίζοντας σε 1-1.
52ο λεπτό. Ο Γεωργιάδης πλάσαρε εύστοχα στον Γιακούμαρο, κάνοντας το 2-1 για τον Α.Ο. Πυλίου.
65ο λεπτό. Ο Κότζα με ωραίο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χατζηγιακουμή για το 3-1.
73ο λεπτό. Ωραία πάσα του Κότζα στον Βακράκο, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 για τον Α.Ο. Πυλίου.
Α.Ο. Πυλίου: Συνοδινός, Νικήτας, Χατζηβασίλης, Τάχος, Κάρλος, Χατζησουλεϊμάν, Γεωργιάδης, Πης, Τζάθας, Βακράκος, Δρόσος.
Αγωνίστηκαν και οι: Παπαγεωργίου, Ήλιος, Κότζα, Σπύρου, Κεφαλιανός Μ., Κεφαλιανός Γ., Συντιχάκης, Πάχος, Λάντζιος, Κόκκαλης.
Δόξα Καρδάμαινας: Γιακούμαρος, Ατσαλάκης, Καράλιαμης, Μυξολούφης, Χατζηπαναγιώτης, Χοχλαστός, Λαμάι, Φονσέκα, Μποϊλής Μ., Χατζηαντωνίου, Συνεσίου.
Αγωνίστηκαν και οι: Τάλλαρος, Παπαβασιλείου, Κόμπος, Χατζηγιακουμής, Μήλα.