Β’ Κατηγορία: «Τρίποντο» παραμονής για Πολυβώτη

Την νίκη με σκορ 3-2 πήρε ο Πολυβώτης σε βάρος της Αναγέννησης Έμπωνα, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Οι Νισύριοι με το «τρίποντο» που κατέκτησαν, ουσιαστικά σφράγισαν την παραμονή τους στην κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 15ο λεπτό έκαναν το 1-0 με κεφαλιά του Φωτεινή, έπειτα από σέντρα του Χατζηνικόλα Β του Κ., ενώ τρία λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με πλασέ του Χαρτοφύλλη Π., μέσα από την μεγάλη περιοχή, με το 2-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Έμπωνα μείωσε σε 2-1 στο 58ο λεπτό με πλασέ του Κρομμύδα μέσα από την μεγάλη περιοχή, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το 3-1 στο 65ο λεπτό με ωραίο σουτ του Σφακιανού Α. έξω από την περιοχή.
Το τελικό 3-2 σημείωσε ο Κρομμύδας στο 80ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Πολυβώτης: Φωτιάδης, Χατζηνικολάου Β. του Κ., Πατρίκης, Καραγιάννης Δ., Δερμιτζάκης, Φωτεινής, Χατζηνικολάου Β. του Δ., Καραγιάννης Γ. ( 77ο Κοντογιάννης), Χαρτοφύλλης Ν., Σφακιανός Α. ( 85ο Σφακιανός Γ.), Χαρτοφύλλης Π. ( 55ο λ.τρ. Κάσδαγλης).
Αναγέννηση Έμπωνα: Φλοσκάκης Π. του Ε., Σφυράκης Ε., Τσαγκαράκης, Πεζουβανάκης, Κωνσταντάκης, Χατζηγιαννάκης, Γιασιράνης Ν ( 60ο Φιακέττι), Φλοσκάκης Π. του Ν. ( 80ο Γιασιράνης Γ.), Κρομμύδας, Σακαρέλης, Δημητρόπουλος.