Την προετοιμασία του για το σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Α.Ε. Κηφισιάς ( γήπεδο «Ι. Ζηρίνης» στις 15:00), για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο, ολοκλήρωσε χθες ο ΓΑΣ Ιάλυσος.
Το πρόγραμμα διεξήχθη το πρωί στο «Οικονομίδειο» με τον Μάρκο Στεφανίδη και τους συνεργάτες του, να επικεντρώνονται σε ασκήσεις ενεργοποίησης των ποδοσφαιριστών και χαλάρωμα.
Οι «τοξοβόλοι» παρουσιάζονται πανέτοιμοι, τόσο αγωνιστικά όσο και ψυχολογικά, προκειμένου να διεκδικήσουν το δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας «τρίποντο» που θα τους ανεβάσει κι άλλο στην βαθμολογία.
Φυσικά γνωρίζουν ότι θα έχουν δύσκολη αποστολή, ωστόσο, είναι αισιόδοξοι, βασιζόμενοι στην καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκονται το τελευταίο διάστημα, ότι θα πάρουν το νικηφόρο αποτέλεσμα.
Μετά το τέλος της χθεσινής τελευταίας προπόνησης, ο Μάρκος Στεφανίδης ανακοίνωσε την αποστολή, την οποία απαρτίζουν οι ακόλουθοι 18 ποδοσφαιριστές:
Παπαδόπουλος, Χειμωνέττος, Φυλακούρης, Αρχοντούλης, Παφιάκης, Αχείμαστος, Καρπάθάκης, Ρίκκα, Παπασπύρος, Σπάρταλης, Δελαπόρτας, Χατζηφούντας, Μπαρόζο, Νυφαδόπουλος, Αλιατίδης, Χατζηπέτρος, Κρεκούκιας, Καλλιώρας.
Στην διάθεση του έμπειρου τεχνικού είναι ο Γιώργος Δελαπόρτας που ξεπέρασε τον τραυματισμό του, σε αντίθεση με τον τιμωρημένο Βαγγέλη Ρεκλείτη και τον τραυματία Δημήτρη Σταυλά που έχει υποβληθεί σε επέμβαση στην βουβωνική χώρα.
Η αποστολή του ΓΑΣ Ιάλυσος θα αναχωρήσει για την Αθήνα σήμερα το πρωί και θα την συνοδέψουν, ο πρόεδρος Μιχάλης Χατζηνικήτας, ο αντιπρόεδρος Θανάσης Χατζηστρατής και το μέλος του Δ.Σ. Γιάννης Κλιμαντάκης.
Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της αγωνιστικής δράσης:
Γ’ Εθνική Κατηγορία
4ος όμιλος
20η αγωνιστική
Κυριακή

● «Ι. Ζηρίνης» 3:00μ.μ.
Α.Ε. Κηφισιάς- ΓΑΣ Ιάλυσος
Διαιτητές: Ζαράνης, Αρμακόλας, Μουτάφης
Παρ. διαιτησίας: Δανούσης
● Γ. Μινώταυρου Μουρνιών 3:00μ.μ.
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ- Εθνικός Πειραιώς
Διαιτητές: Πατεμτζής, Γαρεφαλλάκης, Παπαδάκης
Παρ. διαιτησίας: Χριστοδουλάκης
● Δ.Γ. Νίκαιας 3:00μ.μ.
Προοδευτική- Ατσαλένιος
Διαιτητές: Μιχαηλίδης, Παγούρας, Φίλος
Παρ. διαιτησίας: Ηλιάδης
● Γ. Αργυρούπολης 3:00μ.μ.
Ηλυσιακός- Άγιος Ιερόθεος
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Γκοτσόπουλος, Κακαφώνης
Παρ. διαιτησίας: Βούλγαρης
● Δ.Γ. Ραφήνας 3:00μ.μ.
Θύελλα Ραφήνας- Τριγλία Ραφήνας
Διαιτητές: Ντάουλας, Κουτσόγιαννος, Φαντόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Ιωαννίδης
● Παγκρήτιο 3:00μ.μ.
Εργοτέλης- Ιωνικός Νικαίας
Διαιτητές: Ζαραβίνος, Λυμπερόπουλος, Πολυχρονιάδης
Παρ. διαιτησίας: Δοκιμάκης
Δευτέρα
● Δ.Σ. Ρόδου 3:00μ.μ.
Α.Σ. Ρόδος- Ερμής Ζωνιανών
Διαιτητές: Κορδολαίμης, Λιαμπότης, Βαξεβανέλλης
Παρ. διαιτησίας: Ντάφλος
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
Οικ. επιστασία: Παυλίδης

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ