Β’ Κατηγορία: Μοιρασιά στην Τήλο

Βαθμούς και εντυπώσεις, μοιράστηκαν Α.Σ. Τήλος και Ορφέας, καθώς το μεταξύ τους παιχνίδι, που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο, ολοκληρώθηκε στο ισόπαλο σκορ 1-1.
Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό σε όλη την διάρκεια, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν και να χάνουν αρκετές ευκαιρίες για να σημειώσουν περισσότερα τέρματα.
Ο Α.Σ. Τήλος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας πέναλτι με τον Μερκούρη Μόσχου, ωστόσο, στο 43ο λεπτό ο έμπειρος μεσοεπιθετικός εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Ορφέα κάνοντας το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα που πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» της πόλης μας ανέβασαν την απόδοσή τους και πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 71ο λεπτό με κοντινή προβολή του Βασίλη Λουκίσσα, έπειτα από παράλληλη πάσα του Άρη Κούτσι.
Ο Ορφέας είχε και δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Τσαγγάρη και Κούτσι.
Πολύ καλή η διαιτησία του Σταμάτη Αντωνά και των βοηθών του Μπέκα και Καλκαβούρα, που δέχθηκαν τα συγχαρητήρια των δύο ομάδων.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Μόσχου, Σακελλάρης Κυρ., Οίκουτας, Χριστοφής, Γερογιάννης (89ο Ρούκο), Σακελλάρης Η., Σακελλάρης Κωσ. (75ο Βασιλόπουλος), Ανγκόλι, Οικονόμου.
Ορφέας: Γιανούλι, Τσικούρης, Αντωνιάδης, Κούτσι, Γεωργιάδης (89ο Πρωτόπαπας), Λουκίσσας, Τσαγγάρης, Λόσε, Κρητικός, Μαντάρ (55ο Καρπάτσης) (82ο Βισβίκης), Μόσχου.