Α’ Κατηγορία: Διεύρυνε το σερί του ο Ποσειδώνα

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, πέτυχε ο Ποσειδώνας Καρπάθου, επικρατώντας στο γήπεδο Πηγαδίων της Α.Ε. Κω με σκορ 4-1 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής.
Η ομάδα του Γιάννη Καραμηνά ανέβηκε στην 5η θέση του πίνακα, φτάνοντας τους 33 βαθμούς, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο.
Οι Καρπάθιοι ήταν καλύτεροι σε όλοι την διάρκεια της αναμέτρησης και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους «βυσσινί», φτάνοντας δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.
Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Μανώλης Σπανός (22ο λεπτό), Γιάννης Κοντονικόλας (60ο λεπτό) και Σάκης Νασόπουλος (78ο και 85ο λεπτό), ενώ το γκολ της Α.Ε. Κω η οποία μείωσε προσωρινά σε 2-1 πέτυχε ο Σπύρος Οκτάρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (68ο λεπτό).