Α’ Κατηγορία: Εύκολες νίκες για Ευκλή και Διγενή

Με την διεξαγωγή δύο αναμετρήσεων, ολοκληρώθηκε την Τρίτη η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Για τον 1ο όμιλο, ο Ευκλής Σορωνής επιβλήθηκε στο γήπεδο του Αγίου Σουλά με σκορ 4-1 της Α.Ε. Κω, κατακτώντας το πρώτο «τρίποντο» της χρονιάς.
Η ομάδα του Παναγιώτη Καρίκη κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει των «βυσσινί», με τέρματα που σημείωσαν οι Μάρκος Μαραγκουδάκης (22ο και 85ο λεπτό), Γιάννης Μπερετούλης από το σημείο του πέναλτι ( 36ο λεπτό) και Κασεμάι (αυτογκολ στο 58ο λεπτό). Το γκολ για την ομάδα του Στάθη Γκουντελίτσα πέτυχε ο Έρβιν Κοτσάκι ( 70ο λεπτό).
Για τον 2ο όμιλο, ο Διγενής συνέτριψε στον γήπεδο Κοσκινού την Α.Ε. Λέρου με σκορ 7-1.
Τα γκολ για το συγκρότημα του Παναγιώτη Μπεκιάρη πέτυχαν οι Αντώνης Λόης (8ο και 40ο λεπτό), Σωτήρης Πατσιούρας (27ο λεπτό), Δημήτρης Σταυλάς (50ο λεπτό) και Δημήτρης Αναστασάκης (78ο, 86ο και 90ο λεπτό).
Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Λευτέρης Τσιόφυλας (62ο λεπτό).