Α’ Κατηγορία: Μοιρασιά στα Πηγάδια

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Ποσειδώνας Καρπάθου και ΑΕΡΑ στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Πηγαδίων, ολοκληρώνοντας την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν… άκαρπο και ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΡΑ άνοιξε το σκορ με τέρμα του Παναγιώτη Μαθιού, με τον Μανώλη Σπανό στο 90ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να διαμορφώνει το τελικό 1-1.
Να σημειώσουμε ότι οι Αφαντενοί ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς στο 86ο λεπτό ο Χρήστος Γαργάλης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.