Ο Κολοσσός και ο Γ.Σ. Διαγόρας Α’ θα διεκδικήσουν κατά τα φαινόμενα την τιμητική πρώτη θέση στον όμιλο Ρόδου, του πρωταθλήματος των παμπαίδων. Οι «θαλασσί» κέρδισαν άνετα τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος με 54-21, ενώ ο Διαγόρας Α’ επικράτησε δύσκολα του Κολοσσού με 49-47. Στον όμιλο νήσων συνεχίζεται η προέλαση του Ιπποκράτη Κω, ο οποίος έκανε το 3 στα 3 κερδίζοντας
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ- ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ Β’ 63-21
Τα δεκάλεπτα ήταν: 19-3, 27-9(ημ.), 47-13, 63-21
Διαιτητές: Αντωνίου- Καταβαίνης
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Φραγκεσκάκης): Πρωτογεράκης 6, Τσίνας 4, Σκουμνιός, Τζιτζικώστας 6, Γιακουμάκης 31, Πικές, Ριζόπουλος 8(1), Νικολιδάκης 4, Φεσάκης 2, Διακολιός 2, Κατσιγιάννης, Γλυνός.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ Β’ (Γρεμμενάς): Σαββάκης, Σπάρταλης 1, Κωνσταντινίδης, Βακιρτζής 13, Σκούλος, Μπράτιτσης, Κασιώτης 2, Τσιγκίρ, Πιτροπάκης, Μιρόσαβιτς 5(1), Συμιακός, Πετρουνιανός.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ- Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ 54-21
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-7, 25-10(ημ.), 40-15, 54-21
Διαιτητές: Γαλανός- Μητσού
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Καλαποδάκης): Τσούλλος 4, Οθείτης 6(2), Τσάνι 2, Κιούσης 6, Βασιλαράκης 5(1), Γκινής 2, Παπαδόπουλος 19(3), Χάρης 2, Χατζηγεωργίου 8, Γεωργαλλής.
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Αβεκλούριος): Γεωργίου, Χούλης 3(1), Γιαννακάκης, Μπόζιτς 11(1), Κοντός, Φλεβαράς, Συκόφυλλος 3(1), Τριανταφύλλου, Κοντάκος, Κατσιδώνης, Κορνηλάκης 4.
ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ- Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ Β’ 48-32
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-6, 25-12(ημ.), 37-19, 48-32
Διαιτητές: Νικηφορίδης- Αλεξίου
ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ (Λιβιεράτος): Γρηγοράκης 2, Ποδιώτης 2, Νικηταράς 6, Ευθυμίου, Κοκάρης 32, Ρέτσας, Χειμωνέτος 4, Πανάγος, Πανταζής 2, Φλαμουρτζόγλου.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ Β’ (Παναγιωταράκος): Λαουδίκος, Βιτζηλαίος 8, Χατζηγεωργίου 5, Χαμίτ, Κοτσιφός, Σεχρεμέλης 4, Πηδιάκης 2, Τσάκαλος, Ζαχαριάς 8, Τσιγάρος 2, Σωτηρόπουλος 3(1).
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ Α’- Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ Α’ 47-49
Τα δεκάλεπτα ήταν: 4-14, 18-20(ημ.), 28-36, 47-49
Διαιτητές: Ξανθός- Θεοδοσίου
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ Α’ (Μάγος): Αμπελάς 2, Βακόνδιος 2, Κουρμαδιάς 5(1), Βαρβαρέσος Δ. 15(1), Μόραλης 4, Σαουλίδης 7, Φεσάκης 6, Γανωτάκης, Πετρόπουλος, Βαρβαρέσος Φ. 6, Καραϊσαρίδης, Οικονομίδης.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ Α’ (Τσακίρης): Τσακίρης Ν., Τσακίρης Δ. 19, Σάββας 16, Μαλατέστας 2, Αναστασάς 3, Τσιρακάκης, Μάργας, Πιέτρι, Νικηταράς 7, Βεργωτής, Σκαλίδης, Μπεκίρογλου 2.
ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΛΕΡΟΥ 69-41
Τα δεκάλεπτα ήταν: 20-13, 32-24(ημ.), 48-32, 69-41
Διαιτητής: Πλατέλλα
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Τσακαλίδης): Χουσέμογλου 5(1), Παλάσκας 2, Μωυσόγλου, Χατζηπυλιώτης Ι. 7, Βάση 18(2), Κάππας, Πλευράκης 11(3), Κουρζής, Κοκκινοβασίλης 2, Χατζηπυλιώτης Δ. 9(1), Κουλιανός 2, Μποδούρ 13.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΛΕΡΟΥ (Νάκος): Γεωργίου Γ., Χριστοδούλου, Μαρούγκας, Μαχαίρας Ε. 3, Δημητρακόπουλος, Ηλίας, Μαχαίρας Θ. 20(1), Χατζημιχάλης, Κονδυλάκης, Γεωργίου Σ. 12(2), Κανάρης 6, Ευσταθιάδης.
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000- Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ 38-81
Τα δεκάλεπτα ήταν: 6-17, 22-37(ημ.), 34-60, 38-81
Διαιτητής: Κολυνιάτης
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 (Αυγουστής): Παπαηλίας, Μίγκο, Νικολέττος 6, Πανούλας, Σαρρής, Μηνάς 2, Χατζημανώλης 3, Διακοστεφανής 17, Μπαντάς 10, Ζερβός.
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Αντωνόπουλος): Μάμης, Κοντός 7, Καραθωμάς Π. 34(2), Καραθωμάς Σ. 13, Χατζηγιακουμής, Ζαράι 4, Βασιλείου 6, Ξενίκας 7, Τσάνι 4, Ματθαίος 6.

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ