Πρώτος στα Γιαννιτσά ο Λυρίου

Την Κυριακή 10/12/2017 έγινε ο 3ος αγώνας του Πρωταθλήματος Motocross Βορείου  Ελλάδος 2017, στην πίστα motocross Γιαννιτσών, που διοργάνωσε το αθλητικό σωματείο Όμιλος Φίλων Μοτοσυκλέτας Γιαννιτσών (ΟΦΜΓ).

Νικητής στην κατηγορία EXPERT ήταν ο Νίκος Λυρίου της Λέσχης Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος», ο οποίος πήρε τη δεύτερη θέση στο πρώτο σκέλος του αγώνα, ενώ τερμάτισε πρώτος στο δεύτερο σκέλος και με συνολική βαθμολογία 47 πόντων, ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου.

Στην ΜΧ1 νικητής με δυο νίκες αναδείχθηκε ο Κώστας Τσάτσος, ενώ στην ΜΧ2 νικητής ήταν ο Σωτήρης Παπάς με δυο νίκες. Στην OPEN νικητής ήταν ο Δημήτρης Βασιλειάδης, επίσης με δυο νίκες. Στις μικρές κατηγορίες και τους μικρούς οδηγούς στην κατηγορία ΜΧ65 νικητής ήταν ο Σταύρος Βαγγελάκης, ενώ στην μεγαλύτερη κατηγορία ΜΧ85 νίκησε ο Μάριος Κανάκης.