Ο Κολοσσός και το Ροδίων Άθλησις έκαναν το 2 στα 2 στον όμιλο Ρόδου, ενώ ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος κέρδισε τον Διαγόρα και έμεινε ζωντανός στην υπόθεση- πρόκριση στο φάιναλ-φορ. Στον όμιλο νήσων, ο Ιπποκράτης Κω, η Ε.Α. Καλύμνου και ο Πανιώνιος Λέρου ντούμπλαραν τις επιτυχίες τους.
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ- Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 54-36
Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-9, 32-17(ημ.), 40-30, 54-36
Διαιτητές: Νικηφορίδης- Κουνελλές
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Θωμίδης): Γεωργίου, Κοντός, Γιαννακάκης 9, Μπόζιτς 21, Μιχαλάκης 11, Φλεβαράς 3, Συκόφυλλος 2, Τριανταφύλλου, Κοντάκος 6, Κατσιδώνης, Νουμερόπουλος 2.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Δόσπρας): Βεργωτής, Παντέχης, Σάββας 12, Μαλατέστας 9, Χατζηδημητρίου 2, Καράβας 10, Κορνηλάκης 1, Τσιρακάκης, Νικηταράς 2, Μιρόσαβιτς, Χαμίτ, Τσάβαλος.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ- ΚΑΛΛΙΘΕΑ 100-14
Τα δεκάλεπτα ήταν: 27-7, 53-10(ημ.), 67-12, 100-14
Διαιτητές: Θεοδοσίου- Λώλος
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Μάγος): Τσούλλος 6, Βαρβαρέσος Δ. 2, Φεσάκης 16, Σαουλίδης 6, Μόραλης 8, Βασιλαράκης 4, Γκίνης 12, Βαρβαρέσος Φ. 6, Χάρης 11, Οθείτης 13(1), Κιούσης 11, Γεωργαλλής 5(1).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Τσαλίκης): Περιστερόπουλος Α. 5, Μανιάς, Κώστας Ι., Ζευκίδης Δ., Τριχάκης, Σαράντης 7, Χατζημήτρος 2, Κώστας Δ., Σωτηράκης, Περιστερόπουλος Ο.
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ- ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ 51-29
Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-7, 30-15(ημ.), 40-18, 51-29
Διαιτητές: Γαλανός- Καταβαίνης
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Φραγκεσκάκης): Πρωτογεράκης 3, Φεσάκης, Φισερολιάκος 2, Τζιτζικώστας 16, Καρπάθιος, Λιλλές, Τσίννας 2, Νικολιδάκης 11, Γιακουμάκης 17, Διακολιός, Γαβαλάς, Σκούμιος.
ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ (Χατζόπουλος): Μαύρος 14, Γιακουμάκης 2, Χατζηνικόλας 3, Παρδαλός, Χρηστάκης, Ξετρίχης 2, Βαγιανός 2, Νικήτας 4, Ζουρπάς, Σιάννης 2, Γαντάρης.
ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000- Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ 22-59
Τα δεκάλεπτα ήταν: 8-9, 11-20(ημ.), 17-33, 22-59
Διαιτητής: Μάγκος
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 (Γιασεμής): Μεταξωτός 4, Χατζημανώλης 2, Νικολέττος, Σαρρής 7, Διακοστεφανής, Πανούλας 3, Ζερβός, Μπαντάς 4.
Ε.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ (Καλαϊτζίδης): Ζαΐρης Σ. 2, Λαζαρής Σ. 25(1), Μούγγρος 5(1), Χειλάς 6, Κουλλιάς, Λαζαρής Μ., Καραφύλλης, Ρέβελας 1, Κουκιαΐνης 14, Σουλούνιας 4, Χατζάρας 2, Καρυώτης.
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ- ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 33-86
Τα δεκάλεπτα ήταν: 7-27, 22-42(ημ.), 25-64, 33-86
Διαιτητής: Πλατέλλα
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Αντωνόπουλος): Ξενίκας 4, Χατζηγιακουμής Δ. 2, Πανάτος, Καραθωμάς Π. 10(1), Καραθωμάς Σ. 2, Τζαράι, Μαρίνος, Βασιλείου 11(1), Χριστοφής 2, Τσάνι, Ψωμαδάκης, Ματθαίος 2.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Μενάλα 2, Καπλανίδης 6(2), Παλάσκας 4, Χατζηπυλιώτης Ι. 5, Βάση 38(2), Γιουσέμογλου 6, Πλευράκης 12(2), Κουτέας, Ζαμάγιας 3, Χατζηπυλιώτης Δ., Κουλιανός 4, Μποδούρ 6.
ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΛΕΡΟΥ 19-62
Τα δεκάλεπτα ήταν: 2-26, 9-36(ημ.), 11-51, 19-62
Διαιτητής: Μάγκος
ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ (Κοσσαρής): Λάμπος 1, Τσουνιάς, Κόμπος 5, Μπουλαφέντης Ν., 4, Κυπραίος 3, Ηλιάδης, Μπουλαφέντης Κ. 2, Μακρυλλός, Στάλας, Σκάρος 4, Καλοειδάς.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΛΕΡΟΥ (Νάκος): Γεωργίου Γ., Χριστοδούλου 14, Μαρούγκας, Μαχαίρας 5, Δημητρακόπουλος 10, Ηλίας, Τρίχας 2, Κοντραφούρης, Κονδυλάκης 2, Γεωργίου Σ. 20, Κανάρης 9.

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ