Β’ Κατηγορία: «Τρίποντα» για Ορφέα και Άγιο Ισίδωρο

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας ο Άγιος Ισίδωρος και ο Ορφέας.
Ο Άγιος Ισίδωρος υποδέχθηκε τον Α.Σ. Τήλος στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής, επικρατώντας με σκορ 3-2, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες που είχαν οι Τηλιακοί και μέχρι το 70ο λεπτό είχαν καθαρίσει την υπόθεση νίκη, προηγούμενοι με σκορ 3-0. Ο Καρτάλης στο 46ο λεπτό έκανε το 1-0, ο Διακοπαρασκευάς στο 56ο λεπτό έκανε το 2-0 και ο Καρτάλης στο 70ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-0.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην συνέχεια και μείωσαν σε 3-2 στο 78ο λεπτό με ωραίο τέρμα του Ανγκόλι, με τον Μόσχου στο 88ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 3-2.
Ο Ορφέας φιλοξένησε στους Αγίους Αποστόλους τον Α.Ο. Σύμης στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής.
Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με σκορ 1-0 , με τέρμα που σημείωσε ο Άρης Κούτσι στο 56ο λεπτό. Να σημειώσουμε ότι ο ποδοσφαιριστής του Α.Ο. Σύμης Μιχάλης Τσίκκης τραυματίστηκε στο χέρι και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, καθώς πιθανότατα υπέστη κάταγμα στον καρπό.
Τέλος, να αναφέρουμε την ακόλουθη συλλυπητήρια ανακοίνωση που εξέδωσε ο Α.Ο. Σύμης:
« Ο Α.Ο. Σύμης εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στην οικογένεια του συντοπίτη μας Νεκτάριου Κατσαμάκη για την απώλεια του αγαπημένου του πατέρα Γιάννη».