Η Κ.Ε.Δ. της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου, που είναι πλέον τριμελής (Στέλιος Βιτζηλαίος, Δημήτρης Κουνελλές, Γιάννης Στάλας) ανακοίνωσε τους διαιτητές των αγώνων που θα διεξαχθούν από 28 έως 30 Νοεμβρίου 2015. Συνολικά θα διεξαχθούν 14 αναμετρήσεις για τους άνδρες, τις νεανίδες και τους παμπαίδες. Στο παιχνίδι Καλλιθέα- Γ.Σ. Διαγόρας για τους άνδρες διαιτητές θα είναι ο Άρης Φάκαρος και ο Γιώργος Μητσού, ενώ στην αναμέτρηση των παίδων Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ροδίων Άθλησις θα «σφυρίξουν», ο δεύτερος μαζί με τον Γιώργο Αντωνίου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ντεμπούτο θα κάνει στην Κω με τα… χρώματα του Σ.Δ.Κ.Δ. ο νεαρός Μάριος Οικονόμου που πήρε μετάθεσή στο νησί του Ιπποκράτη (αστυνομικός στο επάγγελμα) και μέχρι πέρσι «σφυρίζει» σε παιχνίδια της Ε.Σ.Κ.Α. Ο Οικονόμου μάλιστα πρόκειται να «σφυρίξει» σε τρεις αγώνες για το βόρειο συγκρότημα της Δωδεκανήσου, ενώ στη Λέρο θα ταξιδέψει την Κυριακή ο Γιάννης Μάγκος.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(28/11):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Π)
(Κολυνιάτης- Μάγκος)
Πυλί (13:00): Α.Ε. Δικαίου- Ηρακλής 2000 (Ν)
(Οικονόμου)
Δ.Κ.Γ. Κω (16:30): Α.Ε. Δικαίου- Καλυμνιακός (Α)
(Μάγκος)
Παλέ ντε Σπορ (17:00): Καλλιθέα- Άγιοι Θεόδωροι (Π)
(Θεοδοσίου- Λώλος)
Δ.Κ.Γ. Κω (18:30): Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου (Α)
(Πλατέλλα- Οικονόμου)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (19:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ροδίων Άθλησις (Π)
(Αντωνίου- Μητσού)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (20:00): Άγιοι Θεόδωροι- Ήλιος Ιαλυσού (Α)
(Αρνάς- Γαλανός)
Παλέ ντε Σπορ (21:00): Καλλιθέα- Γ.Σ. Διαγόρας (Α)
(Φάκαρος- Μητσού)
ΚΥΡΙΑΚΗ(29/11):
Δ.Κ.Γ. Λέρου (13:00): Πανιώνιος Λέρου- Ηρακλής 2000 (Π)
(Μάγκος)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (13:00): Καλυμνιακός- Α.Ε. Δικαίου (Π)
(Κολυνιάτης)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (15:00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Διαγόρας (Ν)
(Αντωνίου- Γαλανός)
Κ.Γ. Διαγόρα (18:00): Γ.Σ. Διαγόρας- Ελπίδα Πεταλούδων (Π)
(Αρνάς- Τσατταλιού)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (19:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ροδίων Άθλησις (Α)
(Φάκαρος- Μητσού)
ΔΕΥΤΕΡΑ(30/11):
Δ.Κ.Γ. Κω (17:30): Ηρακλής 2000- Αίολος Κεφάλου (Α)
(Πλατέλλα- Οικονόμου)

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ