Με τη συμμετοχή δεκάδων παιδιών διεξήχθη το περασμένο Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014 στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα», η στιβική ημερίδα που συνδιοργάνωσαν ο Γ.Σ Διαγόρας και ο ΓΑΣ «Η Υγεία» Ρόδου, με αθλητές Δημοτικών Σχολείων του νησιού και όχι μόνο να δίνουν το «παρών», αφού πήραν μέρος σωματεία της Ρόδου και της Καλύμνου.
Οι πρώτοι κάθε κατηγορίας της ημερίδας στίβου είναι οι εξής:

1000μ Ε’& ΣΤ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Καμίτση – Καρατζιά Ατζελίνα (ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
2.    Σενέγια Ελημπιόνα ( ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
3.    Χευσείν Σιντίκα ( ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)

1000μ Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Αλίκογλου Χρήστος (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
2.    Τσάτσα Κωνσταντίνος (ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ)

60μ Ε’& ΣΤ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Κιτσάη Σταματία (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
2.    Χατζηπέτρου Νεφέλη (ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ)
3.    Ζιβάνοβιτς Άντζελα (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)

60μ Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Μυστιρίδης Νίκος (ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ)
2.    Πολυχρόνης Διαμαντής (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)

50μ Γ’ & Δ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Καψαλά Δέσποινα (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
2.    Σταυροπούλου Νάντια ( ΓΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
3.    Πολίτη Ειρήνη (ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000)

50μ Γ’ &Δ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Λουκίσσας Μιλτιάδης (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ)
2.    Βολονάκης Γιάννης (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ)
3.    Αναστασάκης Χρήστος ( ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)

ΜΗΚΟΣ Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Σαββάκη Όλγα (ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000)
2.    Ζενέγια Λάουρα (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ) – ΜΑΡΚΟΥ ΝΙΚΑΝΔΡΟΥ ΑΝΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
3.    Αλλά Μεντίνα (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)

ΜΗΚΟΣ Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Χατζησάββας Μανώλης (ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ)

ΜΗΚΟΣ Γ’ & Δ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Μερκούρη Βάλια (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
2.    Κατσικανταή Βιολέτα ( ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
3.    Γκελέρη Μαρίνα (ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)

ΜΗΚΟΣ Γ’ & Δ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Πλάτσης Ευάγγελος (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
2.    Αγουστάκης Εμμανουήλ ( ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
3.    Κιάρρη Ραφαήλ (ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ)

VORTEX Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Θεοδοσίου Καλλιόπη (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
2.    Κοσμά Αθηνά (ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
3.    Σταυρούλη Ανθούλα (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)

VORTEX Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Αναστασάκης Δημήτρης( ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)
2.    Κουσουρνάς Μιχάλης ( ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
3.    Τσάλα Κέιντι (ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ)

VORTEX Γ’ & Δ’ Δημοτικού Κορίτσια
1.    Μοντέρο Γαβριέλα ( ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
2.    Τσίγκου Μαρία ( ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)
3.    Καλανδράνη Σαββίνα (ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ)

VORTEX Γ’ & Δ’ Δημοτικού Αγόρια
1.    Καππακάς Μιχάλης (ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000)
2.    Μισίκος Γεώργιος (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)
3.    Αναστασιάδης Χρήστος (ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ)

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ