Όχι μόνον στην Ευρώπη που οι αγορές πανικού έχουν αρχίσει να κάνουν ορατά τα αποτελέσματα τους στα ράφια – ειδικά σε προϊόντα όπως το ηλιέλαιο και το αλεύρι, καθώς ο κόσμος ανησυχεί για τις ελλείψεις και τις ανατιμήσεις λόγω του πολέμου στην Ουκρανία- αλλά το πρόβλημα είναι πλέον ορατό και στην ελληνική αγορά, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στο τραπέζι και η πιθανότητα να επιβληθεί πλαφόν στην ποσότητα των αγορών στα προϊόντα που θεωρούνται πλέον ευάλωτα, καθώς τα ράφια αδειάζουν από αλεύρι και ζυμαρικά ενώ ο κίνδυνος των ελλείψεων λόγω μη αποθεματικού είναι πλέον υπαρκτός όπως λένε οι υπεύθυνοι. Η σκέψη ότι το ελληνικό σουπερμάρκετ μπορεί σε λίγο να θυμίζει τουρκικό (με αντικλεπτικά στα τυριά και στον καφέ) δεν βοηθά ιδιαίτερα
https://www.dimokratiki.gr/22-03-2022/agores-panikoy/
Σχολιασμός Άρθρου
Τα σχόλια εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Η Δημοκρατική δεν υιοθετεί αυτές τις απόψεις. Διατηρούμε το δικαίωμα να διαγράψουμε όποια σχόλια θεωρούμε προσβλητικά ή περιέχουν ύβρεις, χωρίς καμμία προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.
Σχολιασμός άρθρου
Υπενθύμιση:
Για την μερική αναπαραγωγή της είδησης από άλλες ιστοσελίδες είναι απαραίτητη η χρήση του παρακάτω παρεχόμενου συνδέσμου παραπομπής προς το άρθρο της Δημοκρατικής.