Με μεγάλη επιτυχία, πολύ κόσμο , με ελληνικές σημαίες, συνθήματα και συνεχή χειροκροτήματα κατά τη διάρκεια των ομιλιών πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019 στις 12.00 το μεσημέρι, η εκδήλωση -συλλαλητήριο-ειρηνική διαμαρτυρία υπέρ της Μακεδονίας υπό την αιγίδα της Ιερά Μητροπόλεως Καλύμνου.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο χώρο μπροστά από το Αναγνωστήριο που ήταν κατάμεστος από κόσμο,ενώ αρκετός κόσμος υπήρχε και στο απέναντι πεζοδρόμιο.
Η εκδήλωση έκλεισε με τον κόσμο να ψάλλει τον ακάθιστο ύμνο και τον εθνικό ύμνο
Δείτε φωτορεπορτάζ από τη σημερινή εκδήλωση.
![](https://kalymnos-news.gr/wp-content/uploads/2019/01/%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BB-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-.jpg)
![](https://kalymnos-news.gr/wp-content/uploads/2019/01/%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BB-%CE%B4%CF%85%CE%BF.jpg)
![](https://kalymnos-news.gr/wp-content/uploads/2019/01/%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BB-%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B5%CF%81%CE%B1.jpg)
![](https://kalymnos-news.gr/wp-content/uploads/2019/01/%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BB-%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1-785x1024.jpg)