Νέα βαριά ήττα για Ανταγόρα

Νέα συντριβή με σκορ 66-28 γνώρισε ο Ανταγόρας στην Κω, χάνοντας από την ισχυρή και αήττητη Ελευθερία Μοσχάτου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για τον όμιλο νότου της Α2 Κατηγορίας. Η ομάδα του Γιάννη Παπούλη άντεξε μόνο για ένα δεκάλεπτο και στη συνέχεια έγινε ορατή η πολύ μεγάλη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στους αντιπάλους. Ο Ανταγόρας έδειξε ένα πολύ κακό πρόσωπο και είναι χαρακτηριστικό ότι σε ολόκληρο το γ’ δεκάλεπτο σκόραρε μόνο δύο βολές (από μία Βελούδου και Κασάπογλου). Η Ελευθερία ήταν απόλυτη κυρίαρχη μέσα στο παρκέ και ειδικά στο β’ ημίχρονο μετέτρεψε σε παράσταση για ρόλο το παιχνίδι στην Κω. Ο Ανταγόρας προσπάθησε φιλότιμα στο ξεκίνημα (8-11 στο 7’), αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες ανέβασαν στροφές και έκλεισαν το ημίχρονο με +13 (16-29). Στο β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο γ’ δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 2-19(!), με την Τόσκα μάλιστα να χρεώνεται με τέσσερα φάουλ από το 24’. Το σκορ έγινε 17-38 με τρίποντο της Σπαθάρη και 17-45 με την ίδια παίκτρια στο 28’. Η διαφορά έφτασε το +30 (18-48 στο 39’) με τρίποντο της Τζουγκράκη και το +33 (22-55 στο 33’). Η Ελευθερία άφησε το πόδι από το γκάζι αν και η διαφορά έφτασε το +36 (28-64 στο 37’), με το τελικό σκορ να είναι και η μεγαλύτερη τιμή του αγώνα.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 8-15, 16-29(ημ.), 18-48, 28-66
Διαιτητές: Ασημακάκη- Μπακετέα
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 3, Σαράγια 1, Πατμίου, Βελούδου 10(1), Τόσκα 2, Σβύνου 2, Στάκκου 2, Δρεττάκη 8, Μαρκόγλου, Χατζηνικολάου.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης): Τζουγκράκη 17(2), Χελιώτη 9, Μίχου 9(1), Ζαχαράκη 6, Σπαθάρη 13(3), Καλάγια 4, Μπάμπη, Ορφανού, Ξεπαπαδέα 6, Καρανάσου 2.Έ