Β’ Κατηγορία: Νικηφόρο φινάλε για την Α.Ε. Κατταβιάς

Νικηφόρα ολοκλήρωσε τις φετινές της επίσημες υποχρεώσεις στον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, η πρωταθλήτρια ομάδα της Α.Ε. Κατταβιάς.
Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν στο γήπεδο της Τήλου του τοπικού Αθλητικού Συλλόγου με σκορ 1-0, φτάνοντας τους 52 βαθμούς στην συλλογή τους, ολοκληρώνοντας το πρωτάθλημα χωρίς να γνωρίσουν ήττα!
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Α.Ε. Κατταβιάς να έχει τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας ευκαιρίες για να προηγηθεί, κάτι που κατάφερε στο 16ο λεπτό με τον Λευτέρη Δράκο από το σημείο του πέναλτι. Ο Μήτρου μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων και ανετράπη από τον Οίκουτα, με τον διαιτητή της αναμέτρησης Τάσο Γιαννουκά να δείχνει σωστά το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο έμπειρος επιθετικός, κάνοντας το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Σ. Τήλος ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε για να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, χωρίς όμως να τα καταφέρει, με κορυφαία του στιγμή στο 80ο λεπτό όταν η κεφαλιά του Μερκούρη Μόσχου σταμάτησε στο δοκάρι, με το 1-0 για την Α.Ε. Κατταβιάς να μένει μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.
Να σημειώσουμε ότι οι «κιτρινόμαυροι» ευχαρίστησαν τον Α.Σ. Τήλος για την άψογη φιλοξενία στο μεταξύ τους παιχνίδι.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Οίκουτας (62ο Σακελλάρης Κωσ.), Χριστοφής, Νικολής, Σακελλάρης Η., Ανγκόλι, Μόσχου, Οικονόμου.
Α.Ε. Κατταβιάς: Κνιφάτι, Κουμπιάδης, Ανανιάδης, Στεφανάκης, Τσίρκος, Σαλαμαστράκης, Τσακμακίδης, Κουλιμπαλί (80ο Κυπριώτης), Δράκος (68ο Τσαγάκης), Νασόπουλος, Μήτρου.