Α’ Κατηγορία: «Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Διαγόρας, καθώς επικράτησε του Αστέρα Μασάρων με σκορ 4-0 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα .
Ο «γηραιός» του Ανδρέα Σταύρου σημείωσε και τα τέσσερα τέρματά του στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ανέβασε στροφές στην απόδοσή του , καθαρίζοντας το «τρίποντο» με σκόρερ τους Αντώνη Γεωργαλλή (2), Παναγιώτη Μαθιό και Τάσο Κιοσέογλου.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας Μασάρων στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο , κερδίζοντας τις εντυπώσεις, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και γνώρισε την ήττα.
Τα γκολ
52ο λεπτό, ο Αντώνης Γεωργαλλής μπήκε στην περιοχή του Αστέρα και ανατράπηκε από αμυντικό, με τον διαιτητή Κώστα Καραγιάννη να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γεωργαλλής κάνοντας το 1-0.
60ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ του Αντώνη Αθανασίου, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Παναγιώτης Μαθιός που με κοντινή προβολή έκανε το 2-0 για τον Διαγόρα.
73ο λεπτό, ο Γεωργαλλής ελίχθηκε από τα αριστερά και με συρτό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
78ο λεπτό, ο Τάσος Κιοσέογλου έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή και με όμορφο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον Διαγόρα.
Διαγόρας: Δαρζέντας, Χειμωνέττος ( 82ο Κόρλος), Παπαδημητρίου, Αθανασίου Α., Πομπού, Μαθιός, Αθανασίου Π. (62ο λ.τρ. Φλεβάρης), Κιοσέογλου ( 86ο Καματερός), Γεωργαλλής, Πεταυράκης, Τσαγγάρης.
Αστέρας Μασάρων: Μήλιος ( 78ο Μαρίνοφ), Διονυσακόπουλος, Κιλασίν Χ., Μαυριός, Καρπαθάκης, Κιλασίν Ε., Μπαϊρακτάρης, Κώστας ( 75ο Λούππος), Δημητριάδης, Λερογιάννης, Πάττας.