Με το «δεξί» ο ΑΣΤΙΡ!

Τον πρώτο του βαθμό στο πρώτο του ιστορικά επίσημο ματς και μάλιστα σε εθνικό πρωτάθλημα, κατάφερε να πάρει ο νεοσύστατος ΑΣΤΙΡ, ο οποίος στην πρεμιέρα του στη Γ’ Εθνική γυναικών απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 από τον Πήγασο Θριασίου στην Ελευσίνα για τη 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου, φτάνοντας μάλιστα μία «ανάσα» από τη νίκη.

Η ομάδα του Βαγγέλη Χατζηαντωνίου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να προηγηθεί με το σουτ της Γατή στο 38ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχες ισοφάρισαν με πέναλτι της Αποστολοπούλου στο 78’ και «έκλεψαν» το βαθμό.

Πήγασος Θριασίου: Ψάλτη, Τελιάκη, Καρίν, Θεοδώρου, Ρεντίφη, Ιωάννου, Βλάχου, Ασλανίδου, Γαβαλά (60’ Παβάλ), Αποστολοπούλου, Σπανού

Α.Σ.Τ.Ι.Ρ. (Βαγγέλης Χατζηαντωνίου): Δεστούνη, Χατζηλιαμή, Τζελεπίδη, Ιακωβίδου, Αρτίκη, Γαϊτάνου, Γιαννίκου, Χέλστρομ, Γάτη (61’ Ταμπακιανού, λ.τ. 85’ Καμπούρη), Διακίδη, Μιχαλοπούλου

Ο Φιλίνος Κω γνώρισε τη δεύτερη του ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια, αφού έχασε από τον ΑΟ Πειραιά στην έδρα του με 1-0 και παραμένει χωρίς βαθμό. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο ΑΟ Πειραιά ήταν αυτός που σκόραρε, όταν μετά από βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας η Νόβακ πλάσαρε εύστοχα την Σταμόγλου για το 0-1, αποτέλεσμα που έμελλε να είναι και το τελικό, καθώς παρά τις προσπάθειες του Φιλίνου για ισοφάριση, αυτό δεν άλλαξε.

Κωακός Φιλίνος: Σταμόγλου, Νικολοπούλου, Γιαρίμαγα, Χατζημιχαήλ, Κακαζιάνη, Ντέλιου, Χειμώνα (75′ Παναγοπούλου), Γερασίμου, Κορκή, Γιμελά, ιντζιρλή

ΑΟ Πειραιά: Μπαρδάκου, Καρόζη,Τσινάρου, Παπαδοπούλου (83′ Βέργου), Σορώτου(46’Παπαδημητρίου), Κωστούλα, Χαλαρή, Λίπο, Σπυροπούλου, Νόβακ, Μουκάζη