Στο γήπεδο Ζωνιανών από τον τοπικό Ερμή θα φιλοξενηθεί σήμερα (13:30) ο ΓΑΣ Ιάλυσος για την 7η αγωνιστική του 4ου ομίλου του πρωταθλήματος της Football League 2.
Οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου θα παραταχθούν στην αναμέτρηση με σημαντικές απουσίες στην σύνθεσή τους, καθώς ο Πέτρος Μίχος δεν θα έχει στην διάθεσή του, τον τιμωρημένο Αντώνη Λιόση και τους τραυματίες Μιχάλη Φυλακούρη και Μανώλη Παπαδημήτρη.
Όμως παρά τα προβλήματα, οι «τοξοβόλοι» μπορούν να φέρουν σε πέρας ακόμα μία δύσκολη αποστολή, αποσπώντας το θετικό αποτέλεσμα, παραμένοντας αήττητοι και στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 4ου ομίλου.
Η προετοιμασία των πρωταθλητών Δωδεκανήσου ολοκληρώθηκε χθες το πρωί στο «Οικονομίδειο», με το βάρος να πέφτει σε ασκήσεις ενεργοποίησης των ποδοσφαιριστών, όπως και ασκήσεις στις στημένες μπάλες.
Μετά την προπόνηση ο Πέτρος Μίχος ανακοίνωσε στους ποδοσφαιριστές την 18άδα, την οποία απαρτίζουν οι ακόλουθοι: Λουτριώτης, Χειμωνέττος Α., Παφιάκης, Σταυλάς, Αθανασίου, Κοκκίνης, Ρεκλείτης, Καρπαθάκης, Κοιλιάρας, Χατζηκοσμάς, Μαθιός, Σπάρταλης, Λύρας, Βολονάκης, Χειμωνέττος Κ., Πλύγκος, Σαχίνης, Παπστεφάνου.
Από εκεί και πέρα, η αποστολή των «τοξοβόλων» αναχώρησε χθες στις 14:30 αεροπορικώς, μέσω Αθηνών για το Ηράκλειο και από εκεί οδικώς για το Ρέθυμνο, με την αποστολή να συνοδεύουν ο πρόεδρος Μιχάλης Χατζηνικήτας και το μέλος του Δ.Σ., Γιώργος Παρασκευάς.
«Σφυρίζει» ο Σταθόπουλος
Ο Σπύρος Σταθόπουλος του συνδέσμου της Δυτικής Αττική θα διευθύνει το σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι του ΓΑΣ Ιάλυσου με τον Ερμή Ζωνιανών.
Βοηθοί του θα είναι, ο Αντώνης Σινιοράκης του συνδέσμου Πειραιά και ο Κώστας Φαρμάκης του συνδέσμου της Δυτικής Αττικής, ενώ παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Γιώργος Ιωαννίδης του συνδέσμου Ηρακλείου.
Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα είναι το ακόλουθο:
Football League 2
4ος όμιλος
7η αγωνιστική
Κυριακή

● Δ.Γ. Ζωνιανών 1:30μ.μ.
Ερμής Ζωνιανών- ΓΑΣ Ιάλυσος
Διαιτητές: Σταθόπουλος, Σινιοράκης, Φαρμάκης
Παρ. διαιτησίας: Ιωαννίδης
● Δ.Γ. Βάρης 3:00μ.μ.
Αστέρας Βάρης- Φωστήρας
Διαιτητές: Ρούτσης, Πυργάκης, Γκότσης
Παρ. διαιτησίας: Δανούσης
● Θ. Βαρδινογιάννης 3:00μ.μ.
ΟΦΗ- Α.Ο. Επισκοπής
Διαιτητές: Ούτας, Πετεινάτος, Αναστασάκης
Παρ. διαιτησίας: Γιανναδάκης
● Δ.Γ. Μοσχάτου 3:00μ.μ.
Εθνικός Πειραιώς- Α.Ο.Τ. Αλίμου
Διαιτητές: Αγρανιώτης, Σταματάκος, Κίτσος
Παρ. διαιτησίας: Χατζής
● Δ.Γ. Ηρακλείου 3:00μ.μ.
Α.Ε. Ηράκλειο- Ηλυσιακός
Διαιτητές: Κορδολαίμης, Ντζουροπάνος, Κρετσίμος
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
● Δ.Γ. «Μελισουργού» 3:00μ.μ.
Ατρόμητος Πειραιά- ΠΑΟ Κρουσώνα
Διαιτητές: Γιαννόπουλος, Αδαμόπουλος, Καρβούνης
Παρ. διαιτησίας: Θεοδωρόπουλος
● Δ.Σ. «Ι. Ζηρίνης» 3:00μ.μ.
Α.Ε. Κηφισιάς- Ιωνικός Νικαίας
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Περιβολάρης, Χατζηκαμαγιάννης
Παρ. διαιτησίας: Λιανός
● Δ.Γ. Γλυφάδας 3:00μ.μ.
Κεραυνός Γλυφάδας- Τριγλία Ραφήνας
Διαιτητές: Αγγελάκος, Γκριτζέπης, Δημογέροντας
Παρ. διαιτησίας: Κωστάκος

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ