Τελχινίς: Νίκη με Φλόγα και 1η θέση στην κανονική περίοδο οι Γυναίκες

Με νίκη με 3-0 σετ με αντίπαλο τη Φλόγα ολοκλήρωσαν τους αγώνες της κανονικής περιόδου οι γυναίκες της Τελχινίδας. Η νίκη αυτή τις διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας εξασφαλίζοντάς τους το πλεονέκτημα έδρας στα play offs.

ΑΕΣ Φλόγα – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 59΄(12-25 σε 22΄, 10-25 σε 17΄και 13-25 σε 20΄)

Φλόγα: (Ανδρέας Μοσκιού) Μαγαλιού, Αμερικάνου, Παπαμελετίου, Φραντζέσκου, Χονδρελη, Μπόνη, Πολυτάνου (λ), Σαμπάνη, Αθανασοπούλου και Μονστράτου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Κέλυ Δαουτοπούλου, Αγλαΐα Σκορδά, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Μίρκα Στρατάκη, Φαμπιόλα Τερζίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Μαριλιάνα Σούρδη, Ανθή Γκίκα, Κατερίνα Χειμωνέττου και Νίκη Κουτζούκη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Καλλιόπη Πόγκα.

Η τελική βαθμολογία της Α΄ φάσης στο πρωτάθλημα γυναικών (σε 8 αγώνες) είναι:

1. Τελχινίς 21β
  2. Ροδίων Άθλησις 20β
  3. Διαγόρας 13β
  4. Φοίνικας 4β
  5. Φλόγα 2β

Στα play offs, που ξεκινούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, η Τελχινίδα θα αντιμετωπίσει τον Φοίνικα και το Ροδίων Άθλησις θα παίξει με τον Διαγόρα. Τελχινίς και Ροδίων Άθλησις έχουν 2-0 στις νίκες έναντι των αντιπάλων τους και θέλουν μία ακόμα νίκη για να προκριθούν στο τελικό του πρωταθλήματος.

Η Φλόγα μένει εκτός play offs  και κατατάσσεται στην 5η θέση.