Την προετοιμασία τους ενόψει των επίσημων υποχρεώσεων στον 13ο όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, ολοκλήρωσαν σήμερα Τετάρτη οι Μικτές Ομάδες Νέων και Παίδων της Δωδεκανήσου.
Οι Μικτές μας Ομάδες θα ριχθούν στην μάχη την Παρασκευή αντιμετωπίζοντας για την 1η αγωνιστική στον δημοτικό γήπεδο Ερμούπολης Σύρου τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Κυκλάδων ( 14:00 οι Παίδες και στις 16:00 οι Νέοι).
Φυσικά στόχος είναι η πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού, με τις ομάδες μας θα θεωρούνται από τα φαβορί του 13ου ομίλου.
Οι Μικτές μας θα αναχωρήσουν αύριο στις 17:00 ακτοπλοϊκώς για την Σύρο, με τους ενωσιακούς τεχνικούς Γιώργο Τριχιά ( Νέων) και Θεόδωρο Θεοδώρου ( Παίδων) επιλέγουν τους ακόλουθους 20 ποδοσφαιριστές στην αποστολή:
Μικτή Παίδων:
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ
1 ΚΕΛΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ
2 ΥΔΡΑΙΟΥ ΗΛΙΑΣ ΡΟΔΟΣ
3 ΛΕΝΤΖΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ Α.Ε.Ρ.Α
4 ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ Α.Ε.Ρ.Α
5 ΓΙΩΡΓΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΚΛΗΣ
6 ΠΕΤΑΥΡΑΚΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΕΥΚΛΗΣ
7 ΣΑΒΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΚΛΗΣ
8 ΚΑΚΑΚΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΣΥΜΗ
9 ΚΑΛΛΙΑΡΟΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ ΣΥΜΗ
10 ΡΑΜΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΜΗ
11 ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΗΛΙΑΣ ΧΑΛΚΗ
12 ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ
13 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α.Ο.ΚΩ
14 ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Α.Ο.ΚΩ
15 ΤΖΕΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΚΩ
16 ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΧΑΡΗΣ Α.Ε ΚΩ
17 ΠΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Ο.ΔΙΚΑΙΟΥ
18 ΣΚΑΛΕΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ
19 ΠΙΖΑΝΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ Κ.
20 ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.
Μικτή Νέων:
1. Ήλιος Ζαχαρίας – Αθλοπ. Κω
2. Συρίμης Βασίλης – Ευκλής
3. Ζερβός Νικόλαος – Δαμάγητος
4. Παπασταματίου Μανώλης – Διαγόρας
5. Σαλπιγκτίδης Ηλίας – Ρόδος
6. Χαραπάς Δημήτρης – Αθλοπ.Κω
7. Καραμανώλης Μαρτίνος – Ιαλυσός
8. Σταματούλας Μιχάλης – Ευαγόρας
9. Τρικοίλης Σάββας – Αργ. Καλύμνου
10. Κορνάρος Γρηγόρης – Διαγόρας
11. Ορφανός Γιώργος – Απ. Καλυθιών
12. Κότζα Άρης – Αθλ. Κω
13. Μαγκούλιας Νικόλαος – Καλυμνιακός
14. Χατζηκυριαζής Λάμπρος – Ευκλής
15. Κοντός Σταμάτης – Διαγόρας
16. Κολλόλι Ερνέστο – Αρένα
17. Μυξολούφης Ιωάννης – Αντίμαχος
18. Θύμιος Χρήστος – Ευαγόρας
19. Αναγνώστου Μάρκος – Ηρ. Μαριτσών
20. Ρουτζιέρης Νικόλαος – Αρένα
Οι ποδοσφαιριστές, που θα αναχωρήσουν από Ρόδο καλούνται να βρίσκονται στο λιμάνι στις 16:00, για αναχώρηση.
Αναλυτικά το πρόγραμμα :
13ος όμιλος
1η αγωνιστική
Παρασκευή 4/1
• Παίδες: Δ.Γ. Ερμούπολης 2:00μ.μ.: ΕΠΣ Δωδεκανήσου- ΕΠΣ Κυκλάδων
• Νέοι: Δ.Γ. Ερμούπολης 4:00μ.μ.: ΕΠΣ Δωδεκανήσου- ΕΠΣ Κυκλάδων
2η αγωνιστική
Κυριακή
Ρεπό: ΕΠΣ Δωδεκανήσου Νέοι και Παίδες
3η αγωνιστική
Δευτέρα 7/1
• Παίδες: Δ.Γ. Άνω Σύρου 2:30μ.μ.: ΕΠΣ Σάμου- ΕΠΣ Δωδεκανήσου
• Νέοι: Δ.Γ. Άνω Σύρου 4:30μ.μ.: ΕΠΣ Σάμου- ΕΠΣ Δωδεκανήσου
4η αγωνιστική
Τετάρτη 9/1
•Παίδες: Δ.Γ. Άνω Σύρου 12:30: ΕΠΣ Δωδεκανήσου- ΕΠΣ Χίου
• Νέοι: Δ.Γ. Άνω Σύρου 2:30μ.μ.: ΕΠΣ Δωδεκανήσου- ΕΠΣ Χίου
5η αγωνιστική
Παρασκευή 11/1
•Παίδες: Δ.Γ. Ερμούπολης 12:30: ΕΠΣ Λέσβου-ΕΠΣ Δωδεκανήσου
• Νέοι: Δ.Γ. Ερμούπολης 2:30μ.μ.: ΕΠΣ Λέσβου-ΕΠΣ Δωδεκανήσου

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ