Λέσχη Μοτοσυκλέτας Ίκαρος Ρόδου: Εξαιρετική παρουσία στον 1ο Πανελλήνιο αγώνα Motocross

Το σαββατοκύριακο 16 και 17 Απριλίου στις Κρηνίδες Καβάλας διεξήχθη ο 1ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Motocross.
Στον αγώνα συμμετείχε η Λέσχη Μοτοσυκλέτας Ίκαρος Ρόδου με τρεις αναβάτες και συγκεκριμένα τον Νίκο Λυρίου, τον Φράνκι Ζούνη και τον Γιώργο Ταμπουρά, με την παρουσία τους να κρίνεται εξαιρετική.
Ο Λυρίου και ο Ζούνης κατετάγησαν 2οι στην κατηγορία τους, ενώ ο Ταμπουράς τερμάτισε στην 18η θέση της κατηγορίας.
Στη σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε ο Ίκαρος αναφέρονται τα εξής:
«Μεγάλη επιτυχία για τους 3 αναβάτες του Ίκαρου στον 1ο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Motocross.
Σε μία άγνωστη πίστα όπου οι οδηγοί μας την οδηγούσαν για πρώτη φορά (αντιθέτως με τους υπόλοιπους που διεκδικούσαν τις πρώτες θέσεις που έχουν κάνει πολύ προπόνηση στην συγκεκριμένη πίστα), έφεραν πολύ καλά αποτελέσματα.
Στην κατηγορία MX1, ο Νίκος Λυρίου, με πολύ καλή παρουσία, κατέκτησε την 2η θέση της γενικής κατάταξης.
Στην κατηγορία ΜΧ2, ο Φράνκι Ζούνης κατέκτησε την 2η θέση της γενικής κατάταξης. Μια εμφάνιση που ούτε ο ίδιος περίμενε σε μια άγνωστη πίστα
Στην κατηγορία OPEN, ο Γιώργος Ταμπουράς με μια πολύ καλή παρουσία, κατετάγη 18ος ».