Εξαιρετικός ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, επιστροφή στις νίκες!

Στις νίκες επέστρεψε ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, ο οποίος μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε με 2-0 την Ένωση Ασπροπύργου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής για τον όμιλο νότου της Football League. Οι ”ερυθροκίτρινοι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τους Παπαδόπουλο και Παπουτσογιαννόπουλο, να σκοράρουν και να χαρίζουν το ”τρίποντο” στους γηπεδούχους. Μοναδικό μελανό σημείο αποδείχθηκε ο σοβαρός τραυματισμός του Άλμπερτ Ρούσσου στο γόνατο.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
6’: Σέντρα του Μαστραντωνάκη, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
24’: Δυνατό συρτό σουτ του Μαστραντωνάκη, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ντιμίτροβιτς
27’: Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου, πολύ μακριά από την εστία του Ντιμίτροβιτς
29’: Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος… Ο Σκεντεράι έκανε τη σέντρα, ο Παπαδόπουλος κατέβασε ωραία τη μπάλα και σούταρε, αλλά ο Ντιμίτροβιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ
32’: Δυνατό σουτ του Χατζησάββα, δεν ανησύχησε τον Ντιμίτροβιτς
38’: Από βολές του Ανδρούτσου, η μπάλα έφτασε στον Παπαδόπουλο, ο οποίος όμως δεν σούταρε έτσι όπως θα ήθελε και ο Ντιμίτροβιτς μπλόκαρε σχετικά εύκολα
62’: Εξαιρετική προσπάθεια του Καρπαθάκη, ο οποίος έδωσε στον Σταθόπουλο που έκανε τη σέντρα και ο Παπαδόπουλος με φοβερό γύρισμα εν κινήσει έκανε το 1-0 για τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος σε έξαλλα πανηγύρια.
66’: Γκολ και 2-0 για τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος σ’ ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο… Ο Σταθόπουλος έκανε τη σέντρα και στην κίνηση με αριστερό βολέ ο Παπουτσογιαννόπουλος σκοράρει, «καθαρίζοντας» το ματς.
73’: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους… Ο Παπαδόπουλος «τσίμπησε» τη μπάλα, ωστόσο ο Ντιμίτροβιτς με το σώμα του γλίτωσε την ομάδα του από το τρίτο γκολ.
88’: Σέντρα του Παπαδόπουλου, ο Χατζησάββας έκανε την προβολή, αλλά ο Ντιμίτροβιτς έσωσε την ομάδα του
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος (80’ Γιώργου), Σκεντεράι, Τερζίου, Καρπαθάκης, Ρούσσος (36’ λ.τ. Μανιώτης), Παπουτσογιαννόπουλος, Μαστραντωνάκης, Παπαδόπουλος, Χατζησάββας, Χριστόπουλος (52’ Σταθόπουλος)
ΕΝΩΣΗ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ (Ηλίας Φυντάνης): Ντιμίτροβιτς, Θεοδώρου, Τριποτσέρης (77’ Ντουμπερέτ), Αργυρόπουλος, Παπαθανασίου, Νάια, Ζαχαρός (67’ Μουκίδης Β.), Βασιλείου (67’ Γεωργόπουλος), Μαρούδας, Τζανουλίνος (84’ Κατίδης), Λαμπόγλου