Ανακοινώθηκε από την Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου το αγωνιστικό καλεντάρι για το 2019.
Όλους τους μήνες θα υπάρχει πλούσια αγωνιστική δραστηριότητα σε όλα τα ηλικιακά κλιμάκια.
Αναλυτικά:
Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2 0 1 9
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
19 Σάββατο (12:00): (1ος αγώνας Δωδεκανήσου Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINIAΘΛETICS GAMES(Ρόδος) – (Δ.Α.Κ. Καλλιπάτειρα)
19 Σάββατο (18:00): Ημερίδα «Κλειστού Στίβου» ‘’Δωδεκανησιακός Χειμώνας 2019’’ (Ρόδος) – (Δ.Α.Κ. Καλλιπάτειρα)
26 Σάββατο: Χειμερινή Συνάντηση 2019 (Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009) – Αναπτυξιακός Αγώνας Κ14 (ΠΠβ΄-ΠΚβ΄) (Σορωνή – Άγιος Σύλλας) – ΡΟΔΟΣ
ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
2 Σάββατο ή 16 Σάββατο: ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ – ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ – ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ & ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ – ΚΩΣ
23 Σάββατο (12:00): 2ος Αγώνας Δωδεκανήσου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES (Δ.Α.Κ. Καλλιπάτειρα)& στα Νησιά σε ομίλους.
ΜΑΡΤΙΟΣ
9 Σάββατο: 2η Εαρινή Συνάντηση Ρίψεων Α.Ο. ΕΜΜ. & Μ. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
16 Σάββατο: ΕΤΗΣΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΩΝ ΕΠΙ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΟΔΟΥ ‘’ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ΄΄ (ΚΑΛΥΜΝΟΣ)
24 Κυριακή: 3ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου Ρόδου για Όλους (΄΄Προφήτης Ηλίας 2019’’ – Ρόδος – Προφήτης Ηλίας).
30 Σάββατο (11:00): Διασυλλογικό Κ14 (ΠΠΒ-ΠΚΒ), Ά Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΔΡΟΜΙΚΟ) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ), (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).
30 Σαββάτο: 3ος Αγώνας Δωδεκανήσου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES (Δ.Α.Κ. Καλλιπάτειρα) & στα Νησιά σε ομίλους.
ΑΠΡΙΛΙΟΣ
6-7 Σάββατο-Kυριακή: Διασυλλογικό. K18 (Π-Κ) (ΚΩΣ) & 4ος Αγώνας Δωδεκανήσου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES ΚΩΣ – KID’S ATHLETICS IAAF
14 Κυριακή: 6ος Roads to Rhodes Marathon (Ρόδος)
20 Σάββατο: Διασυλλογικό ΠΠΑ-ΠΚΑ (Ρόδος)
ΜΑΙΟΣ
4 Σάββατο: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Κ16 (ΠΠΑ-ΠΚΑ) ΡΟΔΟΣ – KID’S ATHLETICS IAAF
11-12 Σάββατο – Κυριακή: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ Ανδρών-Γυναικών (ΝΑΞΟΣ) ή
18-19 Σάββατο-Κυριακή (11:00): Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ ΄Β Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΡΙΠΤΙΚΟ) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ), (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).
25 Σάββατο (12:00): 5ος Αγώνας Δωδεκανήσου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES & στα Νησιά σε ομίλους 18-19.
ΙΟΥΝΙΟΣ
1 Σάββατο: Διασυλλογικό Κ14 (ΠΠΒ-ΠΚΒ), Γ ΄ Αγώνας (ΤΕΤΡΑΘΛΟ ΑΛΤΙΚΟ) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ), (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).
9 Σάββατο: ‘’Πεισάνδρεια 2019’’ (Σορωνή-Άγιος Σύλλας).
ΙΟΥΛΙΟΣ
6-12:Island Games Γιβραλτάρ.
ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
21 Σάββατο-Kυριακή: ‘’ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2019’’ Αναπτυξιακός Αγώνας (Κ14) ΠΠΒ΄ΠΚΒ΄ & 6ος Αγώνας Δωδεκανήσου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES – KID’S ATHLETICS IAAF(ΚΑΛΥΜΝΟΣ).
ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
5-6 Σάββατο-Κυριακή: Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες (ΙΚΑΡΙΑ)
13 Κυριακή: Run Greece (Ρόδος)
NOEMΒΡΙΟΣ
23 Σάββατο (12:00): 7ος Αγώνας Δωδεκανήσου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES & στα Νησιά σε ομίλους
ΔΕΚΕMΒΡΙΟΣ
14 Σάββατο (12:00): 8ος Αγώνας Δωδεκανήσου ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) MINI AΘΛETICS GAMES(Ρόδος) & Αναπτυξιακός Αγώνας Κ14

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ