Ρόδος- Ζάκυνθος: 4-0: Εύκολα και απλά

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Ρόδος κέρδισε σε ρυθμούς ρελαντί με 4-0 τη Ζάκυνθο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου (Νότιου) της Super League 2 και επέστρεψε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στις νίκες, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία στα Χανιά. Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου είχε τη σοβαρότητα, την αγωνιστική πειθαρχεία και «καθάρισε» από νωρίς το παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας, πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ (στο 4ο και στο 23ο λεπτό).
Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» πέτυχαν άλλα δύο γκολ με πέναλτι και πέρασαν ένα εύκολο απόγευμα, πετυχαίνοντας το στόχο τους, παίζοντας και καλό ποδόσφαιρο. Παράλληλα, τα «ελάφια» έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνουν τη νίκη τους, ενώ παράλληλα διατήρησαν το αήττητο τους και δείχνουν έτοιμα για… υψηλές πτήσεις. Η Ρόδος ήταν απολύτως πειστική, κυρίαρχη και πέτυχε μία ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα.
1ο λεπτό: Σουτ του Μαρτσάκη, μπλοκάρει ο Πατσιογεώργος
4ο λεπτό: 1-0 η Ρόδος. Ο Σταματελόπουλος με ατομική ενέργεια και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα άνοιξε το σκορ για τους «πράσινους», ξεκινώντας ιδανικά στην αναμέτρηση.
11ο λεπτό: Σουτ του Αδαμάκη, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι της Ζακύνθου.
23ο λεπτό: 2-0 η Ρόδος. Κάθετη πάσα του Μαρτσάκη στον Μαρκόφσκι, ο οποίος από πλεονεκτική θέση δίνει προβάδισμα δύο γκολ στα «ελάφια».
26ο λεπτό: Ο Μίγγος έδωσε την κάθετη πάσα στον Μαρτσάκη, ο οποίος έκανε το γύρισμα, αλλά ο Σταματελόπουλος δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε για να κάνει το 3-0.
29ο λεπτό: Ο Μαρτσάκης γύρισε στον Τσάβες, ο οποίος σούταρε αλλά απέκρουσε ο Πατσιογεώργος.
53ο λεπτό: Καλή φάση για τη Ρόδο με τον Μαρκόφσκι, ο οποίος όμως δεν έκανε καλό τελείωμα.
67ο λεπτό: Κόρνερ με το Νικολόπουλο, κεφαλιά του Καραγεώργη, απομακρύνουν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί της Ζακύνθου.
72ο λεπτό: 3-0 η Ρόδος. Οι «πράσινοι» κέρδισαν πέναλτι σε τράβηγμα του Μαρκόφσκι από τον Μαρίνο. Ο Σταματελόπουλος είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και διευρύνει το προβάδισμα της Ρόδου.
83ο λεπτό: 4-0 η Ρόδος. Δεύτερο πέναλτι κέρδισε η Ρόδος, αφού η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σούρμπη. Το πέναλτι του Αδαμάκη απέκρουσε ο Πατσιογεώργος, όμως ο παίκτης της Ρόδου πήρε το «ριμπάουντ» και έκανε από κοντά το 4-0.
Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης (79ο Μπότος), Χύσι (65ο Μάρκοβιτς), Μαρτσάκης, Σάαντο, Μίγγος (65ο Ρέτσος), Μαρκόφσκι (79ο Βουργουντζής), Νικολόπουλος, Τσάβες (79ο Μακρυδημήτρης), Σταματελόπουλος, Αδαμάκης.
Ζάκυνθος (Δημήτρης Νόλης): Πατσιογεώργος, Κολεύρης, Καλλιβωκάς, Φερέιρα, Σούρμπης (91ο Μπέλερης), Μαρίνος, Ντάσης, Κοψάσκης (57ο Ματέο), Κοναγκάβα, Στύλλας, Παναγιωτόπουλος (73ο Μυλωνάς).