Επισκοπή –Διαγόρας: 1-0: Επέστρεψε στις… ήττες

Ο Διαγόρας δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και επέστρεψε στις… ήττες, καθώς δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το εκτός έδρας παιχνίδι με την Επισκοπή, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0 για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2 στο 2ο όμιλο.
Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά πρώτα λεπτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στο 12ο λεπτό ο Σουμπασάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Γκονσάλβες με προβολή εστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπίντση, κάνοντας το 1-0.
Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη διπλή ευκαιρία με Νταρσίζιο και Νοικοκυράκη. Οι «κυανέρυθροι» σταδιακά ισορρόπησαν, ωστόσο δεν είχαν επικίνδυνες φάσεις.
Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξαν σημαντικές ευκαιρίες, με τους Τοπάλ (52ο λεπτό) και Εμπόι (54ο λεπτό) να απειλούν μία φορά για κάθε ομάδα. Το συγκρότημα του Γιάννη Προβίδα είχε ακόμη μία καλή στιγμή με τον Τσιαντούλα στο 75ο λεπτό, που σούταρε από κοντά άουτ.
Το σύνολο του Βέλιτς έκανε αισθητή ξανά την παρουσία του στον αγωνιστικό χώρο στο 79ο λεπτό με τον Εμπόι, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μπίντσης μπλόκαρε την κεφαλιά του Νοικοκυράκη. Στο 89ο λεπτό, ο Νοικοκυράκης σούταρε και οι αμυντικοί του Διαγόρα έδιωξαν πάνω από τη γραμμή, σε μία ακόμη σπουδαία ευκαιρία για την Επισκοπή, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.
Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς): Καλογεράκης, Καραγιάννης, Τrindande, Barbοsa, Γκονζάλβες, Σουμπασάκης (90ο Κουκούλης), Πολυχρόνης, Νταρζίσιο (46ο Σταθόπουλος), Τσάβος (90ο Σκόνδρας), Εμπόι, Νοικοκυράκης.
Διαγόρας (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης. Τάτσης, Ζούνης (77ο Μπλάνκο), Ρουγκάλας, Καρατάσιος, Μουμίν, Γιώργου (64ο Λαμπίρης), Τσιαντούλας, Μπαστιάνος, Τοπάλ.