Ρόδος –Χανιά: 0-1: Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι…

• Παράπονα από την διαιτησία του Γιώργου Αλάμπεη έχουν τα «ελάφια»

Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι η ΠΑΕ Ρόδος έμεινε μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς γνώρισε νέα ήττα με σκορ 1-0 αυτή την φορά από τα Χανιά στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στο 2ο όμιλο (Νότιο).
Οι «πράσινοι» της πόλης μας δεν μπορούν να σηκώσουν κεφάλι βαθμολογικά, παραμένοντας στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα.
Τα «ελάφια» έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Γιώργου Αλάμπεη, καθώς όπως υποστηρίζουν δεν τους δόθηκε πέναλτι στην φάση του 84ου λεπτού.
5ο λεπτό: Σουτ του Καρλίτος από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Θεοδωράκη.
6ο λεπτό: Ευκαιρία για τη Ρόδο. Ωραία ατομική ενέργεια του Μαρκόφσκι, ο οποίος τροφοδότησε μέσα στην περιοχή τον Βουργουντζή, ο μεσοεπιθετικός της Ρόδου έκανε το πλασέ και ανάγκασε τον Κουτζαβασίλη να απομακρύνει με δυσκολία σε κόρνερ.
27ο λεπτό: Ευκαιρία για τα Χανιά. Εκτέλεση φάουλ του Κογιέτε, ο Τσαμούρης έκανε την προβολή στο δεύτερο δοκάρι, ωστόσο η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από την άμυνα της Ρόδου.
29ο λεπτό: Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μίγγου, η Ρόδος ζήτησε πέναλτι για χέρι του Καρλίτος.
37ο λεπτό: Εκτέλεση κόρνερ από τον Κογιέτε, ο Πατάπης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ωστόσο ο Θεοδωράκης απομάκρυνε.
42ο λεπτό: Διπλή ευκαιρία για τα Χανιά. Αρχικά μετά από γύρισμα του Καψάλη, ο Μπαϊροβιτς έκανε το πλασέ και ο Θεοδωράκης απομάκρυνε με δυσκολία σε κόρνερ, ενώ μετά από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Τριανταφυλλάκος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, όμως ο γκολκίπερ της Ρόδου απομάκρυνε εκ νέου σε κόρνερ.
61ο λεπτό, γκολ: Ωραία ατομική ενέργεια και γύρισμα του Παράνο, ο Θεοδωράκης απομάκρυνε το κοντινό πλασέ του Μπαϊροβιτς, ωστόσο ο Καρλίτος με προβολή από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0 για τα Χανιά.
84ο λεπτό: Ο Βουργουντζής έκανε το σουτ, με την μπάλα να σταματά σε αμυντικό των Χανίων, με τη Ρόδο να διαμαρτύρεται για πέναλτι σε χέρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Νικολόπουλος ανέτρεψε τον Καρλίτος που έβγαινε απέναντι από τον Θεοδωράκη, με τον αμυντικό της Ρόδου να αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα.
Ρόδος (Γιώργος Κόλτζος): Θεοδωράκης, Σαάντο, Καραγεώργης (73ο Μάρκοβιτς), Καψάλης, Μακρυδημήτρης, Χύσι, Νικολόπουλος, Μαρκόφσκι (59ο λ.τρ. Μαρτσάκης), Βουργουντζής, Δελαπόρτας (25ο λ.τρ. Μίγγος), Αδαμάκης (73ο Τσάβες).
Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Κογιέτεν (46ο Καμαρά), Ζιούλης (46ο Παράνο), Καψάλης (80ο Φόμπι), Πατάπης, Τσαμούρης, Καρλίτος, Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος (75ο λ.τρ. Μασούρας), Κολλάς (46ο Βάρκας), Μπαϊροβιτς.