Το 34ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών θα γίνει την Παρασκευή (28/2) και το Σάββατο (29/2) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Συνολικά δηλώθηκαν να συμμετάσχουν 769 Άνδρες και Γυναίκες, από σωματεία όλης της χώρας. Ύστερα από τη σχετική επεξεργασία των δηλώσεων ανακοινώθηκαν οι συμμετοχές ανά αγώνισμα.

Οι συμμετοχές από τους συλλόγους της Δωδεκανήσου:

Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000) 3.000μ.

Μαρία Γάτου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 60μ., 200μ.

Ελιμπιόνα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 60μ., 60μ. εμπ.

Λάουρα Ζενέγια (ΑΟ Σταματίου) 60μ.

Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 60μ., 60μ. εμπ.

Σαββίνα Οικονομοπούλου (ΑΟ Σταματίου) 60μ.

Ελπίδα Αναστασιάδη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 200μ., 400μ.

Κλέλια Θεοδώρου (ΑΟ Σταματίου) επί κοντώ

Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνης-Κάλυμνος 2000) σφαιροβολία

Στο πρωτάθλημα θα πάρει επίσης μέρος η πρωταθλήτρια Ελλάδας στον ανώμαλο δρόμο Καλλιόπη Σκαρπέτη από τη Ρόδο στα 3000 μέτρα, που αγωνίζεται με τα χρώματα του Πανελληνίου και ο Διονύσιος Ζήκας, επίσης συντοπίτης μας, που θα τρέξει στα 200 και στα 200 μέτρα για λογαριασμό του ΓΑΣ Χολαργού. Στα 200 και 400 μέτρα θα συμμετάσχει και ο Ροδίτης Γιώργος Εργάς που ανήκει πλέον στον ΟΦΗ. Ο Κώος Σέργιος Διακοστεφανής του ΓΣ Αμαρουσίου θα τρέξει στα 800 και 1500 μέτρα.

Το πρόγραμμα:

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
09:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 15,00μ.
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 14,50μ.
09:30 60μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 1
09:50 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ 4,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ 1,70μ.
10:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 2
10:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ 4,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ 1,70μ.
11:00 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 12,60μ.
11:40 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 3
12:40 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
13:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  
17:15 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:20 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:40 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 60μ. Κ16 – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:36 60μ. Κ16 – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:45 60μ. Κ16 – ΑΓΟΡΙΑ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:50 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:51 60μ. Κ16 – ΑΓΟΡΙΑ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
19:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:10 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:16 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:31 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:46 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:55 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:01 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:10 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:20 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

Β΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

ΠΡΩΪΝΌ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 5,80μ.
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 13,00μ.
ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ 3,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ 2,05μ.
60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ 3,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ 2,05μ.
10:20 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:35 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:15 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 7,30μ.
11:35 60μ. με Εμπόδια ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1
11:50 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
12:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2
12:45 60μ. με Εμπόδια ΕΠΤΑΘΛΟ 5
13:00 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
13:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3
13:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΠΤΑΘΛΟ 6
14:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  
16:00 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:15 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:25 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:30 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:45 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:00 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:15 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:30 1000μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 7
17:45 800μ. ΠΕΝΤΑΘΛΟ5
17:55 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 60μ. με  Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:27 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:35 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:41 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:56 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:05 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:12 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:32 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40 4Χ400μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:05 4Χ400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ