Έτοιμος να διεκδικήσει τους τρεις βαθμούς της νίκης, στο σημερινό εκτός έδρας εξ αναβολής παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο, είναι ο Α.Σ. Ρόδος.
Τα «ελάφια» του Δημήτρη Τερεζόπουλου θα φιλοξενηθούν στις 15:00 στο «Ι. Ζηρίνης» από την Α.Ε. Κηφισιάς και θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες, μετά το εντός έδρας ισόπαλο αποτέλεσμα με τον Ερμή Ζωνιανών, προκειμένου να ανέβουν βαθμολογικά.
Φυσικά η ομάδα της πόλης μας, γνωρίζει τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσει, αφού και οι γηπεδούχοι θέλουν το «τρίποντο», ωστόσο οι ποδοσφαιριστές παρουσιάζονται αποφασισμένοι να πάρουν αυτοί το νικητήριο αποτέλεσμα.
Η προετοιμασία του Α.Σ. Ρόδος, ολοκληρώθηκε χθες το μεσημέρι στο βοηθητικό του δημοτικού σταδίου, με ασκήσεις ενεργοποίησης των αθλητών και χαλάρωμα.
Μετά το τέλος της προπόνησης, ο Δημήτρης Τερεζόπουλος ανακοίνωσε την αποστολή, την οποία αποτελούν οι ακόλουθοι 18 ποδοσφαιριστές:
Κουμέντος, Πάππος, Χατζηλιόντας, Στάτης, Μοσχάκης, Τζιμογιάννης, Καντιμοίρης, Κωνσταντίνου, Τζιβίλογλου, Καμπούρης, Ιμεραλιλάι, Ολιβέιρα, Πιτταράς, Κουρούπης, Δημητριάδης, Στεφανίδης, Τορεζάνι, Ευγενικός.
Τελικά οι Στέλιος Ανδρίκος και Χρήστος Αμανατίδης δεν συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή, παρότι ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους, καθώς ο Δημήτρης Τερεζόπουλος αποφάσισε να τους προφυλάξει.
Εκτός πλάνων του έμπειρου τεχνικού είναι και οι τραυματίες Εμιλιάνο Ράτζα και Χρήστος Κασαπάκης.
«Σφυρίζει» ο Παπαδόπουλος
Ο Χρήστος Παπαδόπουλος από τον σύνδεσμο της Εύβοιας θα είναι ο διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης του Α.Σ. Ρόδος με την Α.Ε. Κηφισιάς.
Βοηθοί του θα είναι οι Προκόπης Τσιφλάκος από τον σύνδεσμο της Εύβοιας και Χρήστος Ψύλλος από τον σύνδεσμο Λέσβου, ενώ παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε ο Πέτρος Κόνιαρης από τον σύνδεσμο Ανατολικής Αττικής.
Αναλυτικά όλο το σημερινό πρόγραμμα:
Γ’ Εθνική Κατηγορία
4ος όμιλος
Εξ αναβολής
16η αγωνιστική
Σάββατο

● «Ι. Ζηρίνης» 3:00μ.μ.
Α.Ε. Κηφισιάς- Α.Σ. Ρόδος
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Τσιφλάκος, Ψύλλος
Παρ. διαιτησίας: Κόνιαρης
● Δ.Γ. Ραφήνας 3:00μ.μ.
Θύελλα Ραφήνας- Ερμής Ζωνιανών
Διαιτητές: Μαχαίρας Ε., Μαχαίρας Κ., Μέστρος
Παρ. διαιτησίας: Παστρωμάς
● Παγκρήτιο 3:00μ.μ.
Εργοτέλης-Προοδευτική
Διαιτητές: Τσαγκαράκης, Σινιοράκης, Αναστασάκης
Παρ. διαιτησίας: Παπαδάκης
● Δ.Γ. Νεάπολης 3:00μ.μ.
Ιωνικός Νικαίας- Εθνικός Πειραιώς
Διαιτητές: Μπλούνας, Δόσκορης, Καραγιάννης
Παρ. διαιτησίας: Λιανός
● Δ.Γ. Φηρών Θήρας 3:00μ.μ.
Πανθηραϊκός- Ατσαλένιος
Διαιτητές: Σχίζας, Κασιμάτης, Ματσούκας
Παρ. διαιτησίας: Σουλτάνης
● Δ.Γ. «Ηφαίστου» 3:00μ.μ.
Άγιος Ιερόθεος- Τριγλία Ραφήνας
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Βαλκάνος, Πλάκας
Παρ. διαιτησίας: Θεοδωρόπουλος
● ΓΑΣ Ιάλυσος- ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: 2-1
Ρεπό: Ηλυσιακός

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ