Αήττητη με βαθμό “χρυσάφι” στα Χανιά η Ρόδος!

Το αήττητο της στη Super League 2, διατήρησε στα Περιβόλια η Ρόδος, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 με τα Χανιά, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής για τον όμιλο νότου. Οι «πράσινοι» βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά ισάριθμες κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με τον Μάρκοβιτς στο 80ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 2-2, το οποίο κρίνεται ως δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα. Οι Κρητικοί σε τέσσερα ματς μετρούν ισάριθμες ισοπαλίες, ενώ η Ρόδος κατάφερε να περάσει χωρίς ήττα από μία ακόμη δύσκολη έδρα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
25’:1-0 ΤΑ ΧΑΝΙΑ… Πάσα του Βάρκα στον Μπαΐροβιτς, ο οποίος με σουτ από το ύψος του πέναλτι ανοίγει το σκορ για τους Κρητικούς
30’: Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόδο… Ο Μαρκόφσκι σούταρε, αλλά ο Κατσιμήτρος απομάκρυνε σωτήρια με τα πόδια
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σταματελόπουλος βρέθηκε στην πορεία της μπαλιάς και με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Σκοράρει για δεύτερο παιχνίδι ο ομογενής επιθετικός της Ρόδου, με πανομοιότυπο τρόπο όπως κόντρα στον Διαγόρα και φτάνει πλέον τα τρία τέρματα στο πρωτάθλημα.
41’: 1-1 Η ΡΟΔΟΣ… Κόρνερ για τα «ελάφια», κεφαλιά του Σταματελόπουλου και τα «ελάφια» ισοφαρίζουν σε 1-1 στα Περιβόλια!
45’: 2-1 ΤΑ ΧΑΝΙΑ… Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Τριανταφυλλάκο, η μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωράκη, με τους Κρητικούς να απαντούν άμεσα..
49’: Σουτ του Αδαμάκη, απομάκρυνε ο Κατσιμήτρος
57’: Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόδο, όταν το σουτ του Μαρκόφκσι πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
62’: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους… Τετ α τετ του Βασιλόγιαννη με τον Θεοδωράκη, αλλά σούταρε ψηλά άουτ.
63’: Κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου, διώχνει ο Θεοδωράκος
80’: Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά, με κεφαλιά του Βασιλακάκη εξ επαφής να καταλήγει μόλις άουτ.
81’: 2-2 Η ΡΟΔΟΣ… Σουτ του Μαρκόφσκι από τα πλάγια μετά από ατομική προσπάθεια και η Ρόδος φέρνει το παιχνίδι στα ίσα
Α.Ο. ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Καμαρά (70’ Κογιέθ), Πατάπης, Παντεκίδης, Τσαμούρης, Κάρλος (83’ Κόλα), Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος (64’ Βασιλακάκης), Μπαΐροβιτς, Βάρκας (70’ Καψάλης), Βασιλόγιαννης.
ΡΟΔΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης, Ρέτσος (46’ Τσάβες), Μακρυδημήτρης (46’ Νικολόπουλος), Σάαντο (46’ Μαρτσάκης), Μίγγος, Μαρκόφκσι, Καψάλης, Ν’ Ντιαγέ (84 Βουργουντζής), Σταματελόπουλος (84’ Χιούσι), Αδαμάκης.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: GRANDSPORT.GR