Καλύτερο «δώρο» στην κυβέρνηση που δοκιμάζεται σοβαρά αυτή την περίοδο -από αγρότες, φοιτητές-πανεπιστημιακούς, νομικούς-δικηγόρους , ακρίβεια- δεν …γινόταν και το κατάφερε ο «αδιαμεσολάβητος» πρόεδρος στον ΣΥΡΙΖΑ. Ενα περίεργο πράγμα, στις δοκιμασίες της η κυβέρνηση, ελπίζει πάντα στη… βοήθεια του ΣΥΡΙΖΑ. Ο οποίος σπανίως την απογοητεύει, να τα λέμε αυτά. Στον οποίο ΣΥΡΙΖΑ γίνεται ο κακός χαμό, αφού ο αρχηγός αποφάσισε να ρωτήσει τους διαδικτυακούς φίλους του αν θέλουν να αλλάξουν το όνομα, το λογότυπο, μήπως τα γραφεία του κόμματος, χρώματα ίσως και κουρτίνες αν γίνεται… Είναι γνωστό πως ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα … ζωηρό κόμμα! Οταν δεν του επιτίθενται οι άλλοι – ξέρετε οι … «κακοί»! – πλακώνονται μεταξύ τους. Ισως για να περνάει η ώρα.
Δώρα
![](https://www.dimokratiki.gr/wp-content/uploads/2024/02/75-1.jpg)