Άγιος Γεώργιος: «Έστειλαν τους καλύτερους… “χειρούργους”»!

Με φρικτά παράπονα άφησε στους ανθρώπους του Αγίου Γεωργίου η διαιτησία του σημερινού παιχνιδιού με τη Δόξα Καρδάμαινας, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Blue Star Ferries.
Οι «κιτρινόμαυροι» κάνουν λόγο για ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος, χαρακτηρίζουν τον διαιτητή κ. Ατσικνούδα και τους βοηθούς του, κ.κ. Αυγενικού και Γιαννούλη, ανεπιθύμητους και προειδοποιούν για σκλήρυνση της στάσης τους, σε περίπτωση που δεν αρχίσουν να αντιμετωπίζονται με τον πρέποντα σεβασμό.
Η ανακοίνωση που εξέδωσε η διοίκηση λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση του αγώνα φέρει τον τίτλο
«Μόνο με “χειρουργείο” μπορούσε να χάσει στη Μαλώνα και έστειλαν τους καλύτερους “χειρούργους”!» και είναι ενδεικτική του κλίματος, που επικρατεί στους κόλπους του σωματείου:
«Επειδή το χαμηλό προφίλ που διατηρεί η ομάδα μας όσον αφορά την αντιμετώπιση από τη διαιτησία καθ’ όλη την διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος εκλαμβάνεται ως αδυναμία, ήρθε η ώρα να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους. Ακόμα καλύτερα, να μιλήσουμε στη γλώσσα που τους αρέσει να μιλάμε, γιατί μάλλον η καλοσύνη βλάπτει και μέσα στη Μαλώνα δυστυχώς θα πρέπει να ασκήσουμε πρακτικές που ακολουθούν σε άλλα γήπεδα, ώστε οι διαιτητές να κάνουν σωστά την δουλειά τους. Για να μην μακρηγορούμε, οι κ.κ. Ατσικνούδας, Αυγενικού και Γιαννούλης είναι ανεπιθύμητοι στο χωριό μας και τους καλούμε να δηλώσουν κόλλημα σε περίπτωση που οριστούν ξανά σε παιχνίδι μας. Σήμερα έβγαλαν εις πέρας την αποστολή τους, αλλά δεν θα υπάρξει άλλη φορά. Καλούμε και τους υπόλοιπους διαιτητές που θα οριστούν σε παιχνίδι της ομάδας μας στο μέλλον, να δουν το σημερινό βίντεο (ευτυχώς είχε κάμερα) και αν έχουν σκοπό να κάνουν τα ίδια, να δηλώσουν και αυτοί κόλλημα. Ζητάμε το 50/50 και τίποτα παραπάνω. Δεν γίνεται να παίζουμε εκτός έδρας και σε κάθε παιχνίδι να υπάρχουν φάσεις που μας αδικούν κατάφορα, ενώ στο γήπεδο μας να είμαστε… φιλοξενούμενοι. Έχουμε μάθει να σεβόμαστε όλους τους διαιτητές και κανένας δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Η αντιμετώπισή μας είναι άψογη και θέλουμε αυτό να ισχύσει στα υπόλοιπα παιχνίδια. Όσον αφορά το σημερινό παιχνίδι, έχουμε και λέμε:
27ο λεπτό: Με το σκορ στο 1-0, ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι κατά μας που όπως φαίνεται στο βίντεο ο ποδοσφαιριστής μας κάνει τάκλιν πάνω στην μπάλα
62ο λεπτό: Με το σκορ στο 2-1, ο Σκυλλαράκης εκτελεί φάουλ με την μπάλα να χτυπάει σε χέρι αμυντικού και ο διαιτητής δεν δείχνει παράβαση και στη συνέχεια ακυρώνει το γκολ του Κακούλλη
86ο λεπτό: Με το σκορ στο 2-2, η Δόξα σκοράρει αλλά η φάση έχει ξεκινήσει από χέρι στο κοντρόλ του ποδοσφαιριστή που βγάζει τη σέντρα
95ο λεπτό: Θέλοντας να ολοκληρώσει την παράστασή του, ο διαιτητής αποβάλει με κόκκινη κάρτα τον Ανδρέα Γιωργά για άγνωστο λόγο, αφού έχει ξεκινήσει ένα καβγάς από πλευράς φιλοξενούμενων και ο συγκεκριμένος παίκτης πάει να προστατέψει τον συμπαίκτη του που είναι στο έδαφος.
Τέλος, όσα αναληθή γράφτηκαν στο Φύλλο Αγώνα από τον διαιτητή σχετικά με την αναφορά παικτών μας, ελπίζουμε να μην τα εκλάβουν στα σοβαρά τα αρμόδια όργανα και παράλληλα ο παρατηρ1ητής διαιτησίας που ήταν στο γήπεδο να αναφέρει τα όσα έγιναν…
Να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν έχουμε τίποτα με το σωματείο της Δόξας Καρδάμαινας και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα».