Άγιος Γεώργιος Μαλώνας: «Βράζουν» με τη διαιτησία της αναμέτρησης με τον Ηρακλή Λάρδου

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Δημήτρη Ατσικνούδα και των βοηθών του Μαυρουδή και Πηδιάκη στο παιχνίδι με τον Ηρακλή Λάρδου, έχει ο Άγιος Γεώργιος Μαλώνας.
Οι «κιτρινόμαυροι» εξέδωσαν ανακοίνωση διαμαρτυρίας, τονίζοντας ότι συνέβη διαιτητική «σφαγή» που αλλοίωσε το τελικό αποτέλεσμα (ο «Άγιος» ηττήθηκε με σκορ 2-1), ενώ χαρακτηρίζουν… χωράφι το γήπεδο της Λάρδου.
Στη σχετική ανακοίνωση αναφέρονται τα εξής:
«Σφαγή στο… χωράφι της Λάρδου!
Η διοίκηση του Αγίου Γεωργίου Μαλώνας εκφράζει την οργή της για τη διαιτησία του αγώνα της ομάδας μας κόντρα στον Ηρακλή στο… χωράφι της Λάρδου. Σε έναν επικίνδυνο και ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο, όπου υπήρχε κίνδυνος τραυματισμού των παικτών και των δύο ομάδων, οι δικοί μας ποδοσφαιριστές είχαν να αντιμετωπίσουν και την εχθρική και προκλητική διαιτησία των Ατσικνούδα, Πηδιάκη και Μαυρουδή.
Από το πρώτο λεπτό έδειξαν τις προθέσεις τους, σφυρίζοντας ακατάπαυστα και λανθασμένα κατά της ομάδας μας. Συνεχώς ο ρέφερι υποδείκνυε ‘’παραβάσεις’’ ακόμη και όταν αντίπαλος ποδοσφαιριστής έβγαζε τη φανέλα παίκτη μας ή όταν ‘’βουτούσαν’’ γύρω από την περιοχή μας. Στο 40ο λεπτό ο Φάκκας με επικίνδυνη προβολή ‘’βρίσκει’’ ποδοσφαιριστή μας και ο διαιτητής δεν του βγάζει δεύτερη κίτρινη κάρτα- μαρς και έτσι ο Ηρακλής κακώς συνεχίζει με έντεκα παίκτες.
Το ίδιο συνέβη και στο 43ο λεπτό όπου η ομάδα μας κέρδισε το πέναλτι στο μαρκάρισμα του Μασάδο μέσα στην αντίπαλη περιοχή, όπου ο αντίπαλος του τον ‘’γκρέμισε’’ και ενώ βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ, χωρίς να υπάρχει άλλος αντίπαλος δίπλα του και όντας απέναντι από τον τερματοφύλακα.
Όταν ποδοσφαιριστής μας απευθύνθηκε στον Ατσικνούδα και τον ρώτησε γιατί δεν του έβγαλε κόκκινη κάρτα, του απάντησε: ‘’Μπορούσα να τον αποβάλλω, αλλά δεν ήθελα’’.
Στο ημίχρονο και αφού όλοι οι παράγοντες του Ηρακλή Λάρδου επισκέφθηκαν τα αποδυτήρια των διαιτητών, το ‘’τρίο’’ βγήκε στον αγωνιστικό χώρο με ξεκάθαρη πρόθεση να εξοντώσουν την ομάδα μας.
Στο 50ο λεπτό το καθαρό μαρκάρισμα του Γιωργά εντός της περιοχής ‘’βαφτίστηκε’’ πέναλτι για να έρθει το γκολ της ισοφάρισης. Ακολούθησαν συνεχόμενα σφυρίγματα κατά της ομάδας μας, μη αφήνοντάς τους παίκτες μας να διεκδικήσουν αυτό που δικαιούνται από το παιχνίδι. Η αγκωνιά στον Γκίκα που μάτωσε στο πρόσωπο πέρασε και αυτή απαρατήρητη.
Πιστεύαμε ότι τα είχαμε δει όλα, αλλά το έργο συνεχίστηκε… Αποκορύφωμα η φάση του 73ου λεπτού με τον Μασάδο να προσπαθεί να περάσει τον προσωπικό του αντίπαλο που έκοψε τη μπάλα πεντακάθαρα με το χέρι μέσα στην περιοχή. Παρότι δίπλα στη φάση ο Ατσικνούδας ‘’κατάπιε’’ τη σφυρίχτρα του! Στις καθυστερήσεις του αγώνα, σε ένα από τα πολλά ανύπαρκτα φάουλ υπέρ του Ηρακλή, η ομάδα της Λάρδου πέτυχε το δεύτερο της τέρμα.
Το… σόου ολοκληρώθηκε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, με guest star τον Μαυρουδή που σήκωσε το σημαιάκι στο τετ α τετ του Κοστόφ σε μια φάση που ο παίκτης μας καλύπτεται πεντακάθαρα.
Μετά απ’ όλα τα παραπάνω, η διοίκηση και προσωπικά ο πρόεδρος, Νίκος Καυκάκης ζητάει την εξαίρεση του Ατσικνούδα και των βοηθών του από τα παιχνίδια της ομάδας μας.Σε περίπτωση που οριστούν ξανά σε αγώνα της ομάδας μας, υπεύθυνοι θα είστε εσείς.
Το γεγονός ότι παλεύουμε με όλες μας τις δυνάμεις για να κρατήσουμε την ομάδα του χωριού μας ζωντανή, χωρίς αντίστοιχες πρακτικές μάλλον δεν αρέσει στους αρμόδιους. Δεν θα ανεχθούμε ξανά να κλέψουν τον ιδρώτα των ποδοσφαιριστών μας που υπερέβαλαν εαυτόν και αυτό είναι υπόσχεση».