Τα συγχαρητήρια του Αυγενάκη στην Ιντριζάι

Συγχαρητήριες επιστολές από τον Υπουργό Αθλητισμού, κ. Λευτέρη Αυγενάκη, έλαβε η Ομοσπονδία Ζίου Ζίτσου. Επιστολές που σε προσωπικό επίπεδο ο κος Υπουργός συγχαίρει όλους εκείνους τους αθλητές της Εθνικής Ομάδας οι οποίοι κατέκτησαν θέση κατάταξης στην πρώτη 3-άδα στους αγώνες του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ζίου-Ζίτσου u18 & u21 ετών, και του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Ζίου-Ζίτσου u16 ετών, οι οποίοι διεξήχθησαν το τριήμερο 25-26 & 27 Οκτωβρίου στο Ηράκλειο της Κρήτης. Μεταξύ αυτών και Άλντα Ιντριζάι του Φιλέρημου που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία της. Η επιστολή του κ. Αυγενάκη προς την Άλντα αναφέρει:

«Αγαπητή Alnta, σε συγχαίρω θερμά για την δεύτερη θέση που κατέκτησες στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα JIU-JITSU κάτω των 21 ετών που διεξήχθη στο Ηράκλειο Κρήτης το τριήμερο 25,26 και 27 Οκτωβρίου 2019. Το ασημένιο μετάλλιο που κέρδισες με την αξία σου είναι η απόλυτη επιβράβευση της προσπάθειας και των θυσιών που κατέβαλες για να φτάσεις σε αυτό το σπουδαίο επίπεδο. Συνέχισε να δουλεύεις με επιμονή και υπομονή. Διότι δεν υπάρχει μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση από το να βλέπεις τους κόπους σου να ανταμείβονται. Εύχομαι ολόψυχα να έχεις ανάλογες επιτυχίες στη ζωή σου και να κατακτήσεις πολλές διακρίσεις στο μέλλον, οι οποίες θα μας χαρίσουν ανεκτίμητες στιγμές εθνικής υπερηφάνειας».