Νέα ήττα στο Μεσολόγγι

Την ήττα με σκορ 5-2 γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Σταυρού Καλυθιών στο Μεσολόγγι από την τοπική ομάδα για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής και παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης, χωρίς να έχει καταφέρει ακόμη να πάρει κάποιον βαθμό.

Η μεσολογγίτικη ομάδα από την αρχή επέβαλλε τον ρυθμό της και δημιούργησε πολλές  καλές φάσεις με ωραία ανάπτυξη, και πέτυχε στο διάστημα του πρώτου 45λεπτου τέσσερα γκολ. Στο 2ο ημίχρονο το Μεσολόγγι «τράβηξε» χειρόφρενο και μόνο όταν οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 4-2 ,ανέβασαν πάλι «ταχύτητα» και δημιούργησαν 4-5 κλασικές ευκαιρίες που χάθηκαν. Τα γκολ του αγώνα:

13΄Η αρχηγός του Μεσολογγίου, Πρασσά με καλοχτυπημένο κόρνερ άνοιξε το σκορ 1-0.

20΄Η Πούλιου ανατράπηκε από την Τερζοπούλου και η Καπνίση ευστόχησε στο πέναλτι  που καταλόγισε ο διαιτητής για το 2-0.

29΄Κάθετη πάσα της Βλαχογιάννη, η ταχύτατη Πούλιου με σουτ έκανε το 3-0.

35΄Η Πούλιου με περίτεχνη ενέργεια απέφυγε δύο αντίπαλες και με σουτ πέτυχε το 4-0.

41΄Η Παυλίδη εκτέλεσε το κόρνερ και η Γρηγοριάδη εκμεταλλευόμενη την αμυντική ολιγωρία των γηπεδούχων μείωσε από κοντά σε 4-1.

48΄Η Γρηγοριάδη με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής μείωσε σε 4-2.

82΄Γύρισμα της Καπνίση, η επερχόμενη Γρομητσάρη με πλασέ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

Διαιτησία: Τσιρογιάννης, Γεωργακόπουλος, Σωτηρόπουλος (Αχαίας)

Μεσολόγγι 2008: Νταβαντζή, Ευθυμίου (λ.τ. 46΄Σωτηρίου), Κάππα, Μαρκουτσά, Ρισβά, Μόκκα, Βλαχογιάννη (75΄Φουντούλη), Πρασσά, Πούλιου, Καπνίση, Αυγέρη (59΄Γρομητσάρη Μ.)

Σταυρός Καλυθιών: Γιοχάλα, Ματθαίου, Τερζοπούλου, Γρηγοριάδη, Κιόττου, Ζουρδή, Ντελλάκη, Παυλίδη (59΄ λ.τ. Καριοφύλλη), Μαλλιάκα, Αξιώτη (46΄Νικολαίδη),Παπαμιχαήλ