Πρωτιά για Ρεμπούλη στις Κολλίνες Αρκαδίας

Το μεγαλύτερο αθλητικό – πολιτιστικό φεστιβάλ της Αρκαδίας Skiritida Run, ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία στις Κολλίνες και με τη Ράνια Ρεμπούλη του ΑΓΕΣ Κάμειρος να κατακτά την πρώτη θέση των 5km.

Πλήθος κόσμου έσπευσε από την πρώτη κιόλας ημέρα να δηλώσει συμμετοχή προκειμένου να γευτεί αυτή την μαγευτική εμπειρία. Μικροί και μεγάλοι έτρεξαν, διασκέδασαν, και παρακολουθήσαν τα μαγευτικά τοπία του τόπου και συγκεκριμένα του Δάσους της Σκιρίτιδας.

Η Stoiximan, ως μεγάλος χορηγός του αγώνα ήταν εκεί όπως και η Running Team της. Μεταξύ των αθλητών της Stoiximan, οι οποίοι συμμετείχαν στο Skiritida Run 2 ήταν και η κορυφαία Ελληνίδα Μαραθωνοδρόμος Ράνια Ρεμπούλη, η οποία διαγωνίστηκε στα πέντε χιλιόμετρα και κατέκτησε την πρώτη θέση με χρόνο 19 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα. Η αθλήτρια της Stoiximan.gr, μεγάλου χορηγού του Skiritida Run, κέρδισε τον αγώνα και το μεγάλο χειροκρότημα δρομέων και επισκεπτών, ενώ στους άνδρες την πρώτη θέση κατέλαβε ο Αντριάνο Πίριου με χρόνο 19:27.

Οι αγώνες σε όλες τις κατηγορίες είχαν υψηλό επίπεδο και μοναδικές επιδόσεις, ενώ οι χρονομετρήσεις έγιναν από το Νίκο Πολιά και την αξιοπιστία της εταιρείας All About Running.