Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν στην 15η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και στην 9η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων
Τα σημαντικότερα παιχνίδια είναι δύο, τα οποία έχουν τον χαρακτήρα του ντέρμπι και θα διεξαχθούν την Κυριακή στις 15:00.
Για τον 1ο όμιλο, στο γήπεδο του Αγίου Σουλά ο Ευκλής Σορωνής θα φιλοξενήσει τον Ακουσίλαο Φανών, με διαιτητή τον Σταμάτη Αντωνά και βοηθούς τους Γιώργο Μαυρουδή και Επαμεινώνδα Λάζο.
Για τον 2ο όμιλο, στο γήπεδο του Αγίου Ισιδώρου η ομώνυμη ομάδα θα υποδεχθεί τον Εθνικό Αρχίπολης, με διαιτητή τον Θωμά Πατσιόπουλο και βοηθούς τον Αλέξανδρο Γιαννούλη και την Κατερίνα Φραντζοπούλου.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
15η αγωνιστική
Σάββατο

• Μάσαρη 3:00μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Ομόνοια Γενναδίου
Διαιτητές: Κυρίτσης, Γιαννούλης, Πλάτσης
Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός
Παρ. αγώνα: Θωμάς
Κυριακή
• Απόλλωνα 3:00μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων- Δήμητρα Δαματριάς
Διαιτητές: Κυρίτσης, Βλάχος, Μπάρκας
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Καρίκης
• Θεολόγος 3:00μ.μ.
Δαμάγητος Θεολόγου- Ταξιάρχης Καλάθου
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Αναστασοπούλου, Βούλγαρη
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Ραφαηλίδης
• Άγιο Απόστολοι 3:00μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Κασιώτης, Ροδίτης, Πλάτσης
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Λύτος
• Άγιος Σουλάς 3:00μ.μ.
Ευκλής Σορωνής- Ακουσίλαος Φανών
Διαιτητές: Αντωνάς, Μαυρουδής, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Περάκης
Τρίτη 18/2
• Νίσυρος 12:00
Πολυβώτης Νισύρου- Α.Ε. Κύπρος
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
Ρεπό: Δόξα Ψίνθου
2ος όμιλος
15η αγωνιστική
Σάββατο

• Σύμη 1:30μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας
Διαιτητές: Δουλγέρης, Σαρρής, Διακοφιλιππής
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Καψής
• Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Ορφέας- Ροδιακός
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Χόνδρου, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Βόζας
• Αφάντου 3:15μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Τάσης, Φραντζοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Βασιλαράκης
• Ε.Α.Κ. 6:00μ.μ.
Πολύστρατος Λαέρμων- Νηρέας
Διαιτητές: Σπάρταλης, Μαυρουδής, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Κυριακή
• Άγιος Ισίδωρος 3:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Γιαννούλης, Φραντζοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Στεργάκης

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ