Τρίτος ο Ζούνης στις Σέρρες

Την τρίτη θέση κατέλαβε ο Φραγκίσκος Ζούνης στον 5ο αγώνα του Πρωταθλήματος Motocross Βορείου Ελλάδας που διεξήχθη το περασμένο σαββατοκύριακο στις Σέρρες. Ο αναβάτης της Λέσχης Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος» με 38 συνολικά βαθμούς και στα δύο σκέλη του αγώνα, ανέβηκε στο βάθρο και ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή του παρουσία στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα.

Εξάλλου, με τα πρωταθλήματα να φτάνουν στην ολοκλήρωση τους για την φετινή σεζόν, η ΑΜΟΤΟΕ ενημέρωσε τις βαθμολογίες τους, συμπεριλαμβάνοντας και την τελική βαθμολογία του Πρωταθλήματος Motocross Νοτίου Ελλάδος, την οποία μπορείτε να δείτε παρακάτω.

Ο Νίκος Λυρίου κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία Expert με 133 βαθμούς, ενώ ο Φραγκίσκος Ζούνης ήταν 8ος με 31 βαθμούς. Στην κατηγορία ΜΧ1 συμμετείχε ο Σταμάτης Λυρίου που πήρε την 10η θέση με 42 βαθμούς και ο Παναγιώτης Πατσανάς που κατέκτησε την 18η θέση με 25 βαθμούς.

Στη γενική βαθμολογία των σωματείων, η Λέσχη Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος» πήρε την 11η θέση με 131 βαθμούς. Αναλυτικά: