Αθλοπαιδιές Κω 0 0 0 0 3 -3 0 3 -3 0 0 0 0 1 0 1 0 0
Π.Α.Ο.Κ. 0 0 0 0 3 -3 0 0 0 0 3 -3 0 1 0 0 0 1

ΡΣΦΠ Τελχινίς 0 0 0 1 3 -2 0 0 0 1 3 -2 0 1 0 0 0 1

Γ.Σ. Διαγόρας 3 0 3 4 4 0 1 3 -2 3 1 2 1 1 0 1 1 0
Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας 3 3 0 4 4 0 4 4 0 0 0 0 1 1 1 1 0 0
Ροδίων Άθλησις 0 0 0 2 6 -4 0 0 0 2 6 -4 0 2 0 0 0 2

Μία νίκη, μία ήττα για Τελχινίδα στην Κω

Χωρίς να δυσκολευτούν οι γυναίκες της Τελχινίδας κέρδισαν με 3-0 σετ τις Αθλοπαιδιές Κω στην πρεμιέρα του γυναικείου πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που τελείωσε μετά τα μεσάνυχτα της περασμένης Παρασκευής (ξεκίνησε στις 23:20 και ολοκληρώθηκε στις 00.27), τα κορίτσια του Νίκου Τσιντομηνά δεν συνάντησαν την παραμικρή δυσκολία μέχρι να πάρουν τη νίκη και να κάνουν ιδανικό ξεκίνημα. Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν πολύ μεγάλη, με τις Αθλοπαιδιές να έχουν αρκετές νεαρές αθλήτριες στο ρόστερ τους. Έτσι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε σε κάτι παραπάνω από μία ώρα (67 λεπτά).
Τα σετ: 13-25 (20’), 8-25 (22’), 6-25 (25’)
Διαιτητής: Χατζησταυρίδης- Κρίτσα
ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Αϊβαλιώτη Δ., Βλαχοκώστα Α., Διακογεώργη Τ., Μισίρη Η., Γεωργίου Θ., Δασκάλου Β., Θεοδωρέλου Α., Κώστογλου Α., Ματσούρη Α., Πάττα Δ., Σουτζούκα Μ., Χατζηνικολάου Ε., Στραβοπόδη Χ., Χατζηπαυλή Φ.
Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Μητροπούλου Ε., Σκορδά Α., Τερζίου Φ., Χουσεΐν Ν., Σουρδή Σ., Βρατσάλη Μ., Γιαννέλη Σ., Κουφομανώλη Ι.

Με νίκη ξεκίνησαν οι έφηβοι των Αθλοπαιδιών Κω, οι οποίοι κέρδισαν με 3-1 σετ τη μαχητική Τελχινίδα, που ταξίδεψε στο νησί του Ιπποκράτη με έξι αθλητές. Η ομάδα του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου πήρε εύκολα το 1ο σετ, ωστόσο στη συνέχεια δυσκολεύτηκε απέναντι στους Ροδίτες που μείωσαν σε 2-1. Στο 4ο σετ, οι Αθλοπαιδιές κέρδισαν με 26-24 και πήραν τη νίκη, με την οποία έκαναν καλό ξεκίνημα στο εφηβικό πρωτάθλημα, στο οποίο συμμετέχει και ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας.
Τα σετ: 25-13 (17’), 25-21 (17’), 18-25 (27’), 26-24 (30’)
Διαιτητής: Κρίτσα
ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης Γ., Ζαμάγιας Π., Καζαμίας Χ., Καρδούλιας Ι., Κυπριώτης Σ., Μαντούκος Α., Γιαννακός Ε., Αντωνόπουλος Κ., Καμπούρης Α., Κωνσταντόπουλος Α., Μαραγκός Σ., Παπαϊωάννου Δ., Παπούλης Π., Σβουρένος Σ.
Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Αμπλιανίτης Α, Καζιόλης Δ., Ρεγκλής Η., Σωτηρίου Α., Φιλίππου Σ., Χατζηγεωργίου Α.

Σπουδαία νίκη στις νεανίδες

Δύσκολη νίκη με 3-1 σετ πέτυχαν οι νεανίδες της Τελχινίδας κόντρα στον Διαγόρα, κάνοντας το 2 στα 2 στο ξεκίνημα του νέου πρωταθλήματος. Οι περσινές πρωταθλήτριες πήραν στην αρχή το προβάδισμα και προηγήθηκαν διαδοχικά με 3-9, 6-12, 18-23 για να κατακτήσουν τελικά το 1ο σετ με 20-25. Στη συνέχεια, κυρίως, τα πολλά λάθη των αθλητριών του Νίκου Τσιντομηνά έφεραν τον Διαγόρα πολύ κοντά στην κατάκτηση του 2ου σετ αφού προηγήθηκε ακόμα και με 22-14. Η Τελχινίδα με αντεπίθεση διαρκείας έφερε το σκορ στο 22-21 αλλά ο Διαγόρας πάλι προηγήθηκε με 24-22. Και πάλι όμως οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν και πήραν το σετ με 25-27. Στο επόμενο σετ οι επιθετικές του Διαγόρα ήταν πιο αποτελεσματικές, επικράτησαν με 25-19 και μείωσαν σε 1-2 σετ. Στο 4ο σετ οι δύο ομάδες έπαιξαν με πάθος και πρόσφεραν πολύ καλό θέαμα. Στους κρίσιμους τελευταίους πόντους η Τελχινίδα ήταν καλύτερη και πήρε το σετ με 23-25 και τελικά τον αγώνα με 1-3 σε 121΄.
Τα σετ: 20-25 (30’) 25-27 (34’), 25-19 (27’), 23-25 (30’)
Διαιτητής: Χατζησταυρίδης
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Αποστόλης Ναλμπάντης): Μ. Αμπλιανίτη (λ), Αγ. Κυπριώτη, Ε. Κυπριώτη, Ε. Μαμαλίγκα, Α. Προβατοπούλου, Αν. Κυπριώτη, Ρ. Κυπριώτη, Δ. Μπάρκα, Β. Πανιέρα και Α. Τάκκο.
Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Φαμπιόλα Τερζίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Ζοζεφίνα Νταΐγια, Δήμητρα Βαρτζιά, Δέσποινα Κρητικού, Κική Μυρωνίδου, Αριέτα Τερζίου, Κατερίνα Δεληγιώργη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Μιχαέλα Βογιατζή, Ιωάννα Μετζιώτη, Ανθή Γκίκα, Πάολα Σουσάρι και Εύη Μανωλάκη (λ).