Αθλητικά

Ο αγωνιστικός σχεδιασμός των τοπικών πρωταθλημάτων βόλεϊ 2018-2019

Τα τοπικά πρωταθλήματα βόλεϊ έχουν ήδη ξεκινήσει ή βρίσκονται σε διαδικασία εκκίνησης και σήμερα η «δσπορ» σας παρουσιάζει το πλήρες και αναλυτικό αγωνιστικό πρόγραμμα της σεζόν 2018-2019.

Σύμφωνα με τον προγραμματισμό της Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ. τα πρωταθλήματα θα ολοκληρωθούν στις αρχές Μαΐου, ενώ σύμφωνα με τον σχεδιασμό, τα σωματεία της Ρόδου θα γνωρίζουν πότε θα ταξιδέψουν στην Κω για να αντιμετωπίσουν τον ΑΟ Αθλοπαιδιών και το αντίστροφο.

Φυσικά θα υπάρξουν διακοπές για τις εορτές των Χριστουγέννων και του Πάσχα, ενώ το διήμερο 26 και 27 Ιανουαρίου θα διεξαχθεί το φάινα φορ των Νεανίδων.

Αναλυτικά οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων και το αναλυτικό πρόγραμμα όλης της χρονιάς (οι ημερομηνίες είναι πιθανό να τροποποιηθούν):

Άνδρες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Φλόγα-Φοίνικας
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
2η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Φλόγα
Τελχινίς-Φοίνικας
3η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Φλόγα-Τελχινίς

Γυναίκες (πρωτάθλημα 2 γύρων και πλέι οφ)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
Διαγόρας-ΠΑΟΚ
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
2η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Αθλοπαιδιές Κω
Τελχινίς-Διαγόρας
Φοίνικας-ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική
Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις
ΠΑΟΚ-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω-Φοίνικας
4η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-ΠΑΟΚ
Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας
Φοίνικας-Τελχινίς
5η αγωνιστική
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
ΠΑΟΚ-Αθλοπαιδιές Κω
Διαγόρας-Φοίνικας

Έφηβοι (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Φοίνικας
Τελχινίς (ρεπό)
2η αγωνιστική
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
Φοίνικας (ρεπό)
3η αγωνιστική
Φοίνικας-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)

Νεάνιδες (πρωτάθλημα 2 γύρων και final4)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Φοίνικας-Διαγόρας
2η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
Διαγόρας-Τελχινίς
3η αγωνιστική
Τελχινίς-Φοίνικας
Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

Παίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
2η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
3η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Ροδίων Άθλησις
Τελχινίς (ρεπό)

Κορασίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων και final4)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Φοίνικας (ρεπό)
2η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Διαγόρας-Τελχινίς
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
3η αγωνιστική
Τελχινίς-Φοίνικας
Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
4η αγωνιστική
Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
Διαγόρας (ρεπό)
5η αγωνιστική
Διαγόρας-Φοίνικας
Ροδίων Άθλησις-Αθλοπαιδιές Κω
Τελχινίς (ρεπό)

Παμπαίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
2η αγωνιστική
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω

Παγκορασίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Ροδίων Άθλησις
Διαγόρας-Τελχινίς
Φοίνικας (ρεπό)
2η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας
Τελχινίς (ρεπό)
3η αγωνιστική
Διαγόρας-Φοίνικας
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
4η αγωνιστική
Φοίνικας-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
5η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
Διαγόρας (ρεπό)

Παγκορασίδες Β΄ (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος
1η αγωνιστική
Τελχινίς (2)-Ροδίων Άθλησις
Τελχινίς (1)-Αθλοπαιδιές Κω
Φοίνικας (ρεπό)
2η αγωνιστική
Φοίνικας-Τελχινίς (2)
Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς (1)
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
3η αγωνιστική
Τελχινίς (1)-Φοίνικας
Αθλοπαιδιές Κω-Ροδίων Άθλησις
Τελχινίς (2) (ρεπό)
4η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Τελχινίς (2)-Τελχινίς (1)
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
5η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς (2)
Τελχινίς (1) (ρεπό)

17-18 Νοεμβρίου

Νεανίδες

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

Φοίνικας-Διαγόρας

24-25 Νοεμβρίου

Άνδρες

Φλόγα-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Γυναίκες

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Τελχινίς-Διαγόρας

Φοίνικας-ΠΑΟΚ

Έφηβοι

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Φοίνικας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Νεανίδες

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς

Διαγόρας-Φοίνικας

Κορασίδες

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Αθλοπαιδιών

1-2 Δεκεμβρίου

Άνδρες

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Γυναίκες

Διαγόρας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Φοίνικας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Νεανίδες

Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις

Τελχινίς-Διαγόρας

Παίδες

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Κορασίδες

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

8-9 Δεκεμβρίου

Έφηβοι

Φοίνικας-Τελχινίς

Νεανίδες

Φοίνικας-Τελχινίς

Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις

Παίδες

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς

Παγκορασίδες

Διαγόρας-Τελχινίς

Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας

15-16 Δεκεμβρίου

Γυναίκες

Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις

ΠΑΟΚ-Τελχινίς

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φοίνικας

Έφηβοι

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φοίνικας

Κορασίδες

Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φοίνικας

Παγκορασίδες

Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

22-23 Δεκεμβρίου

Έφηβοι

Τελχινίς-Φοίνικας

Κορασίδες

Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις

12-13 Ιανουαρίου

Άνδρες

Φλόγα-Φοίνικας

Γυναίκες

Ροδίων Άθλησις-ΠΑΟΚ

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Διαγόρας

Φοίνικας-Τελχινίς

Κορασίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Διαγόρας

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

Παγκορασίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Διαγόρας

Φοίνικας-Τελχινίς

19-20 Ιανουαρίου

Άνδρες

Φοίνικας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Γυναίκες

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

ΠΑΟΚ-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Διαγόρας-Φοίνικας

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παίδες

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Κορασίδες

Φοίνικας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Διαγόρας-Τελχινίς

26-27 Ιανουαρίου

Φάιναλ φορ Νεανίδων

2-3 Φεβρουαρίου

Άνδρες

Τελχινίς-Φοίνικας

Γυναίκες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Ροδίων Άθλησις

Διαγόρας-Τελχινίς

ΠΑΟΚ-Φοίνικας

Παίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Ροδίων Άθλησις

Κορασίδες

Διαγόρας-Φοίνικας

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Ροδίων Άθλησις

Παγκορασίδες

Τελχινίς-Διαγόρας

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Ροδίων Άθλησις

9-10 Φεβρουαρίου

Άνδρες

Φλόγα-Τελχινίς

Γυναίκες

ΠΑΟΚ-Διαγόρας

Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις

Κορασίδες

Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις

Φοίνικας-Τελχινίς

Παγκορασίδες

Διαγόρας-Φοίνικας

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

16-17 Φεβρουαρίου

Άνδρες

Φοίνικας-Φλόγα

Γυναίκες

Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας

Τελχινίς-ΠΑΟΚ

Παίδες

Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις

Κορασίδες

Τελχινίς-Διαγόρας

Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας

Παγκορασίδες Β’

Φοίνικας-Τελχινίς 2

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς 1

23-24 Φεβρουαρίου

Άνδρες

Φοίνικας-Τελχινίς

Γυναίκες

ΠΑΟΚ-Ροδίων Άθλησις

Τελχινίς-Φοίνικας

Κορασίδες

Διαγόρας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς

Παμπαίδες

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παγκορασίδες

Φοίνικας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Παγκορασίδες Β’

Φοίνικας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Τελχινίς 2-Τελχινίς 1

2-3 Μαρτίου

Γυναίκες

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς

ΑΟ Αθλοπαιδιών-ΠΑΟΚ

Φοίνικας-Διαγόρας

Κορασίδες

Φοίνικας-Διαγόρας

Παγκορασίδες

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς

Φοίνικας-Διαγόρας

Παγκορασίδες Β’

Φοίνικας-Τελχινίς 1

Τελχινίς 2-Ροδίων Άθλησις

9-10 Μαρτίου

Άνδρες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Τελχινίς

Γυναίκες

Play off

Κορασίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Τελχινίς

Παγκορασίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Τελχινίς

Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις

Παγκορασίδες Β’

Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας

16-17 Μαρτίου

Άνδρες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φοίνικας

Τελχινίς-Φλόγα

Γυναίκες

Play off

Παγκορασίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φοίνικας

Παγκορασίδες Β’

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φοίνικας

Τελχινίς 1-Ροδίων Άθλησις

23-24 Μαρτίου

Άνδρες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Φλόγα

Γυναίκες

Play off

Κορασίδες

Final Four

30-31 Μαρτίου

Παγκορασίδες

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Διαγόρας-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Τελχινίς-Φοίνικας

Παγκορασίδες Β’

Τελχινίς 2-ΑΟ Αθλοπαιδιών

6-7 Απριλίου

Παγκορασίδες Β’

Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς 2

Τελχινίς 1-Φοίνικας

10-14 Απριλίου

Β’ φάση Ανδρών-Γυναικών

13-14 Απριλίου

Παγκορασίδες

Τελχινίς-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις

Παγκορασίδες Β’

Τελχινίς 1-ΑΟ Αθλοπαιδιών

Ροδίων Άθλησις-ΑΟ Αθλοπαιδιών

4-5 Μαΐου

Παμπαίδες

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Τελχινίς

Παγκορασίδες Β’

Φοίνικς-Ροδίων Άθλησις

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Τελχινίς 1

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Τελχινίς 2

11-12 Μαΐου

Παγκορασίδες Β’

Τελχινίς 1-Τελχινίς 2

18-19 Μαΐου

Παγκορασίδες Β’

ΑΟ Αθλοπαιδιών-Ροδίων Άθλησις

Τελχινίς 2-Φοίνικας

Σχολιασμός Άρθρου

Τα σχόλια εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Η Δημοκρατική δεν υιοθετεί αυτές τις απόψεις. Διατηρούμε το δικαίωμα να διαγράψουμε όποια σχόλια θεωρούμε προσβλητικά ή περιέχουν ύβρεις, χωρίς καμμία προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ