Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 10η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 8η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Την Κυριακή η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Κύπρος θα υποδεχθεί τον Ηρακλή Λάρδου με διαιτητή τον Σάββα Τσοπανάκη και βοηθούς τους Καλκαβούρα και Λυριστή.
Την προσεχή Τρίτη 15 Ιανουαρίου η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Αναγέννηση Έμπωνα θα φιλοξενηθεί από τον Πολυβώτη Νισύρου με διαιτητή τον Αλέξανδρο Σπάρταλη και βοηθούς τους Πλάτση και Φασουλάρη.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
10η αγωνιστική
Κυριακή

• Μασάρη 2:00μ.μ.
Αστέρα Μασάρων- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Χατζημανώλης, Σαρρής
Παρ. διαιτησίας: Βακάς
Παρ. αγώνα: Δημητράς
• Θεολόγος 2:45μ.μ.
Δαμάγητος- Α.Σ. Χάλκης
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Στεφανάκης, Αναστασόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Θαρρενός
• Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Κύπρος- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Καλκαβούρας, Λυριστής
Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
• Ε.Α.Κ. 8:00μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Νηρέας
Διαιτητές: Αυγενικού Α., Καλκαβούρας, Ζαχαριάδης
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Τρίτη 15/1
• Τήλος 12:00
Α.Σ. Τήλος- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Τσέτσος, Ροδίτης, Κουλουρίδης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Σακελλάρης
Ρεπό: Δήμητρα Δαματριάς
2ος όμιλος
10η αγωνιστική
Κυριακή

• Παστίδα 2:45μ.μ.
Αστέρας Παστίδας- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Μοσχάτος, Κασιώτης, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
•Άγιος Σουλάς 2:45μ.μ.
Ευκλής- Α.Ε. Αδελφοσύνης
Διαιτητές: Κάζας, Τσουρούτης, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μανέγας
• Άγιος Ισίδωρος 2:45μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Ευαγόρας
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Κοκμοτός, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Καρίκης
•Αφάντου 2:45μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Γιακουμάκης, Κουλουρίδης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Λύτος
Τρίτη 15/1
• Νίσυρος 11:30π.μ.
Πολυβώτης – Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Σπάρταλης, Πλάτσης, Φασουλάρης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
Όμιλος Νήσων
8η αγωνιστική
Κυριακή

• Ζηπάρι 11:00π.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Α.Ο. Βαθύ
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Αλέκος, Δημόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ, αγώνα: Μάμμης
• Κάλυμνος 1:00μ.μ.
Καλυμνιακός- ΠΑΟΚ Κω
Διαιτητές: Δημαράκης, Καραμούτας, Ξουρής
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Ανατολίτης
Τρίτη 15/1
• Κέφαλος 12:30
Νικαγόρας- Α.Ε. Λέρου
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Ξουρής, Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Φωταράς
Δεν ορίστηκε
• Ξάνθος Πάτμου- Α.Ο. Αθλοπαιδιών
Ρεπό: Δόξα Καρδάμαινας

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ