Super League 2: Δεν τα κατάφεραν Διαγόρας και Ρόδος

Με άδεια χέρια έμειναν στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο), οι ομάδες του νησιού μας, καθώς η ΠΑΕ Διαγόρας ηττήθηκε με σκορ 2-0 από τα Χανιά στο δημοτικό στάδιο Περιβολίων, ενώ η ΠΑΕ Ρόδος ηττήθηκε με σκορ 3-1 από την Κηφισιά στο δημοτικό στάδιο της πόλης μας.
Ο «γηραιός» λύγισε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, καθώς τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν στο 83ο λεπτό ο Μπαΐροβιτς και στο 93ο λεπτό ο Κολλάς.
Τα ελλιπέστατα «ελάφια» των πολλών προβλημάτων, τα οποία παρατάχθηκαν σε ακόμα ένα παιχνίδι με τον μεσοαμυντικό Όγκεστ Σουλάι στην θέση του τερματοφύλακα, έμειναν πίσω στο σκορ στο 25ο λεπτό με τέρμα του Κουιρουκίδη, ισοφάρισαν με τον Μάρκοβιτς στο 40ο λεπτό, ωστόσο, δεν άντεξαν έως το τέλος, αφού ο Κουιρουικίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 80ο λεπτό και ο Τετέι στο 93ο λεπτό, διαμόρφωσαν το τελικό 3-1 υπέρ της Κηφισιά.