Κύπελλο Ερασιτεχνών: Αποκλείστηκε ο ΔΙ.ΑΣ.

Εκτός της συνέχειας του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος έμεινε ο κυπελλούχος Δωδεκανήσου ΔΙ.ΑΣ., καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από την Α.Ε. Κηφισιάς στο «Ι. Ζηρίνης» για την φάση των «16» της διοργάνωσης.
Η ομάδα του Γιάννη Μανούσογλου παρά την προσπάθειά της δεν μπόρεσε να αντισταθεί στους γηπεδούχους και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού.
Η Α.Ε. Κηφισιάς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στην εκπνοή, καθώς στο 45ο λεπτό ο Τεγούσης με ωραία προσπάθεια από τα δεξιά τροφοδότησε με συρτή σέντρα τον Κεφάλα που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μιαούδη για το 1-0.
Στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο ΔΙ.ΑΣ. ανέβασε την απόδοσή του και πίεσε για να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, χωρίς όμως να τα καταφέρει.
Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και κατάφεραν με κάνουν το 2-0 στο 67ο λεπτό, έπειτα από ωραία κοντρόλ και πλασέ του Ρέντζη. Στα εναπομείναντα λεπτά οι ποδοσφαιριστές της Α.Ε. Κηφισιάς έλεγξαν τον ρυθμό, χωρίς να απειληθούν από τον ΔΙ.ΑΣ. και πήραν την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.
Α.Ε. Κηφισιά: Βαμβακάς, Μεϊμάρογλου, Καρακώστας, Καραμπάς, Τεγούσης, Τζέλης, Ζέλο, Κωνσταντινίδης, Ρέντζης, Τσαφταρίδης, Κεφάλας.
ΔΙ.ΑΣ: Μιαούδης, Ιωαννίδης, Μαριάς, Βλαντιμίροφ, Μποϊλής (82ο Δουγέκος), Θωνιάτης, Χατζησουλεϊμάν ( 46ο Πανόπουλος), Μαργαρίτης, Δρόσος (73ο Συντιχάκης), Μπεκιρλάρι (78ο Κάρλος), Χατζηφούντας.