Αιγάλεω –Διαγόρας: 1-1: Έσωσε τον βαθμό στα χασομέρια

Με τον βαθμό της ισοπαλία στις αποσκευές του έφυγε από το «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» ο Διαγόρα. Ο «γηραιός» αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με αντίπαλο το Αιγάλεω στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play out του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο).
Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, άνοιξαν το σκορ με τον Εμιλιάνο Μπουλάρι στο 59ο λεπτό, με το Διαγόρα να… σώζει τον βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Θανάση Παπατόλιο να σκοράρει στο 94ο λεπτό.
Με το ισόπαλο αποτέλεσμα, το Αιγάλεω έφτασε τους 20 βαθμούς και ο Διαγόρα τους 19 πόντους, στην βαθμολογία του μίνι πρωταθλήματος.
25ο λεπτό. Σουτ του Μπουλάρι εντός περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό του Διαγόρα και πέρασε πλάγιο άουτ.
27ο λεπτό. Κόρνερ του Νταβιώτη από τα δεξιά, ο Μπάμπης έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Λαδά.
47ο λεπτό. Ο Βάρκας βρέθηκε στον έδαφος από μαρκάρισμα του Μασούρα εντός περιοχής, ωστόσο ο διαιτητής της αναμέτρηση Αναστασόπουλος έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
59ο λεπτό, γκολ. Ο Καρρίκι από τα δεξιά βρήκε τον Μίσκου, αυτός έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο Μπουλάρι με κοντινή προβολή από την μικρή περιοχή έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
79ο λεπτό. Επικίνδυνο σουτ του Μανιά μέσα από την μεγάλη περιοχή, έδιωξε σωτήρια την μπάλα με τα πόδια ο Κυρίτσης.
94ο λεπτό, γκολ. Ωραία επίθεση για τον Διαγόρα, ο Βολάκης πάσαρε στον Παπατόλιο με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κυρίτση, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.
Αιγάλεω: Κυρίτσης, Καρρίκι, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Παυλάκης, Γαρουφαλιάς (56ο Κωνσταντακόπουλος), Μπάμπης (81ο Μίκο), Σταμένκοβιτς (56ο Μίσκου), Νταβιώτης (46ο Βάρκας), Ναζίμ (56ο Ραμίρεζ), Μπουλάρι.
Διαγόρας: Λαδάς, Αρίας, Νικόλης, Δημητρίου (80ο Δημόπουλος), Σταματούλλας, Παπατόλιος, Μασούρας (68ο Βολάκης), Τσιαντούλας(80ο Λούκιτς), Αντεσίνα (80ο Ταχματζίδης), Λεσάι, Μανιάς.