«Χάλκινη» η Σαχίνογλου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Εξαιρετική για ακόμη μια φορά ήταν η Χριστίνα Σαχίνογλου στο ΜΕΤΚΑ Πρωτάθλημα Ιππασίας που διεξήχθη το περασμένο τετραήμερο στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο.

Μετά και το τρίτο αγώνισμα freestyle και με συνολικό ποσοστό 65,92%, πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Στέλιος Σταυρουλάκης με τον Baiao. Δεύτερη Πρωταθλήτρια η Φαίδρα Ξανθοπούλου του ΙΟΑ με τον Flavio Go με ποσοστό 62,85% και τρίτη Πρωταθλήτρια η Χριστίνα Σαχίνογλου του ΚΕΙΡ με τον Rafaello 4 με ποσοστό 62,65%.

Η αθλήτρια του Κέντρου Εκπαιδεύσεως Ιππασίας Ρόδου και περσινή Βαλκανιονίκης συμμετείχε την πρώτη ημέρα στην Ιππική Δεξιοτεχνία και συγκεκριμένα στο αγώνισμα Δα –Ενηλίκων και Νέων Ιππέων και κατάφερε να επικρατήσει με τον Rafaello 4  με ποσοστό 65,39%. Στην 2η θέση ήταν η Φαίδρα Ξανθοπούλου με τον Flavio Go με ποσοστό 63,33 και στην 3η θέση ο Πρωταθλητής Ενηλίκων, Στέλιος Σταυρουλάκης με τον Baiao με ποσοστό 62,372%. Στο 2ο αγώνισμα της Ιππικής Δεξιοτεχνίας, ο Σταυρουλάκης προσπέρασε τη Χριστίνα Σαχίνογλου και τελικά διατήρησε την πρωτιά μέχρι το φινάλε.