Επισκοπή- Ρόδος: 4-2: Άντεξαν για ένα ημίχρονο τα «ελάφια»

Την ήττα με σκορ 4-2 γνώρισε η ΠΑΕ Ρόδος από την Επισκοπή στο ΔΑΚ Γάλλου «Π.Ι. Βαρδινογιάννης» για την εμβόλιμη 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2 στον 2ο όμιλο (Νότιο), στο ντεμπούτο του Νίκου Κουρμπανά στον πάγκο των «πρασίνων».
Τα «ελάφια» έκαναν ονειρικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση, καθώς προηγήθηκαν πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ενώ βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 20ο λεπτό.
Ωστόσο, η Επισκοπή αντέδρασε και σε διάστημα τεσσάρων λεπτών, από το 40ο έως το 44ο, πέτυχε δύο τέρματα ισοφαρίζοντας σε 2-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα «ελάφια» έμειναν από δυνάμεις, καθώς είχαν μόλις 11 ποδοσφαιριστές στην αποστολή τους, ενώ την εστία τους υπερασπίστηκε γι’ ακόμα μία αναμέτρηση ο μεσοαμυντικός Αντώνης Καραγεώργης και η Επισκοπή κατάφερε να σκοράρει ακόμα δύο φορές διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.
Η ΠΑΕ Ρόδος παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
1ο λεπτό, γκολ: Η Ρόδος ανοίγει το σκορ με την έναρξη της αναμέτρησης. Ο Νικολόπουλος με διαγώνιο σουτ, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καλογεράκη, κάνοντας το 1-0 για τα «ελάφια».
14ο λεπτό: Καλό σουτ από τον Καραγιάννη, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από αριστερό δοκάρι του Καραγεώργη.
16ο λεπτό: Ο Καραγεώργης μπλόκαρε σταθερά την μπάλα, έπειτα από σουτ του Σταθόπουλου.
19ο λεπτό: Ο Παπάζογλου έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς των γηπεδούχων και κατέληξε κόρνερ.
20ο λεπτό, γκολ: Τα «ελάφια» διπλασιάζουν τα τέρματά τους, με κεφαλιά του Σουλάι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Δελαπόρτα.
36ο λεπτό: Σέντρα του Νοικοκυράκη, προβολή του Εμπόι, η μπάλα πέρασε μακριά από τα δοκάρια του Καραγεώργη.
38ο λεπτό: Σέντρα από τον Σουμπασάκη, ο Νοικοκυράκης έπιασε την κεφαλιά, οι αμυντικοί της Ρόδου έδιωξαν προσωρινά, η μπάλα έφτασε στον Νταρζίσιο που αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα από κοντινή απόσταση.
40ο λεπτό, γκολ: Ωραία σέντρα από τον Καραγιάννη, η μπάλα έφτασε στον Σουμπασάκη που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα του Καραγεώργη, μειώνοντας σε 2-1 για την Επισκοπή.
44ο λεπτό, γκολ: Ωραίος συνδυασμός του Σταθόπουλου με τον Εμπόι, ο τελευταίος έκανε την σέντρα και ο Νταρζίσιο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των «ελαφιών», ισοφαρίζοντας σε 2-2 για τους γηπεδούχους.
59ο λεπτό, γκολ: Ο Νοικοκυράκης με δυνατό σουτ, νικάει τον Καραγεώργη, δίνοντας το προβάδισμα στην Επισκοπή με σκορ 3-2.
61ο λεπτό: Το σουτ του Παπάζογλου από το ύψος του πέναλτι κατέληξε στην αγκαλιά του Καλογεράκη.
65ο λεπτό, γκολ: Ο Καραγιάννης εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Νοικοκυράκη που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα των «ελαφιών» κάνοντας το 4-2 για την Επισκοπή.
Επισκοπή (Γιάσμικο Βέλιτς): Καλογεράκης, Καραγιάννης (80ο Τσάβος), Τασιούλης, Ανδρικόπουλος, Γκονζάλβες, Εμπόι, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης (91ο Κουκούλης), Σταθόπουλος (82ο Σκόνδρας), Νταρζίσιο.
Ρόδος (Νίκος Κουρμπανάς): Καραγεώργης, Νικολόπουλος, Χύσι, Μακρυδημήτρης, Μαρτσάκης, Μάρκοβιτς, Καψάλης, Μπότος, Δελαπόρτας, Σουλάι, Παπάζογλου.